Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu označil syrského prezidenta Bašára Asada za toho, kdo nese odpovědnost za smrt 600 tisíc lidí. Řekl také, že situace v syrském Aleppu už je kritická. Syrský konflikt trvá od roku 2011 a dosavadní informace uváděly, že boje už si vyžádaly 250 až 300 tisíc obětí.
Çavuşoglu na tiskové konferenci v Bejrútu prohlásil, že někdo, kdo je zodpovědný za smrt 600 tisíc lidí, by neměl vládnout.
Spojencem syrského režimu je ruská armáda. Ta v pátek oznámila, že syrská vláda obnovila kontrolu nad městem Chán aš-Šíh, které přiléhá k Damašku na jeho jihozápadním okraji. Místo od roku 2012 ovládali povstalci, kteří ale tento týden přistoupili na dohodu s úřady a stáhli se. S odchodem souhlasilo přes 1800 povstalců, kteří s sebou vzali při přesunu do města Idlib na 1100 svých příbuzných. V Chán aš-Šíhu je stále asi stovka rebelů, ale i ti chtějí v nejbližších dnech odejít.
Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov kritizoval OSN za zpožďování humanitární pomoci lidem v částech Aleppa, které v minulých dnech obsadila syrská armáda. Jediný, kdo poskytuje 90 tisíc obyvatel čtvrtí na severovýchodě Aleppa jídlo, je podle Konašenkova ruská armáda. Mluvčí vyzval poradce OSN pro humanitární záležitosti Jana Egelanda, aby OSN urychlila pomoc těmto lidem.
Aleppo bylo od roku 2012 rozdělen na povstaleckou a vládní část. Syrská armáda v minulých dnech zintenzivnila útoky na čtvrti ovládané povstalci a asi polovinu z nich obsadila. Boje pokračovaly i v pátek a povstalci se snaží ztracené území dobýt zpět. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že povstalci v noci odrazili útoky armády na jihovýchodě města, ale boje tam byly velmi prudké a stále pokračují.