Nejméně 116 lidí zahynulo na indonéském ostrově Sumatra, když se na jeden z hotelů a okolní domy v hustě obydlené čtvrti města Medan zřítil vojenský letoun. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na mluvčího armády Aguse Supriatnu, podle něhož zahynulo všech 113 lidí, kteří byli na palubě stroje. Další mrtví jsou podle agentury oběti, které byly na místě, kam letoun dopadl.
Supriatna AFP řekl, že v letadle bylo 101 pasažérů a dvanáctičlenná posádka a nikdo z nich nepřežil. "Ne, ne. Žádní přeživší. Právě se vracím z místa," citovala agentura slova mluvčího armády.
Zatím není jasné, kolik lidí zahynulo v letadle a kolik na zemi. Liší se také údaje o počtu mrtvých, některá média s odvoláním na nemocniční zdroje uvádějí nejméně 20 mrtvých.
Indonéská televize odvysílala záběry hořících trosek letadla, zničených aut a částečně poškozených budov. Z místa neštěstí stoupal černý kouř. "Těla se nacházejí v troskách letadla i v budovách," řekl agentuře AFP místní policejní představitel. "Našli jsme už 38 obětí, z toho jedno mrtvé dítě," dodal.
"Letadlo nám několikrát proletělo nad hlavou, opravdu nízko," uvedla Elfrida Elfiová, recepční v hotelu Golden Eleven. "Pak jsme viděli oheň a černý dým. Po třetím přeletu narazilo do střechy hotelu a vybuchlo," dodala. Stroj podle ní zasáhl i masážní salon, kde v tu dobu bývá hodně klientů.
Neštěstí podle agentury Reuters opět poukázalo na smutný indonéský rekord v leteckých katastrofách, za které může především zastaralý letecký park. Evropská unie mezi lety 2007 a 2009 dokonce zakázala přelety indonéských letadel nad svým územím. Poslední civilní letecké neštěstí se stalo v prosinci, když se zřítil letoun společnosti AirAsia na cestě ze Surabaye do Singapuru. Zahynulo 162 lidí. Od roku 2008 se zřítilo už pět strojů indonéského letectva.