Všechny vojenské operace ve východním Aleppu skončily a město podléhá kontrole syrské vlády. V Radě bezpečnosti OSN to v úterý řekl zástupce Ruska Vitalij Čurkin. Rada se sešla na žádost Francie a Británie k mimořádnému jednání. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun, který úterní jednání zahajoval, tvrdil, že povstalci mají pod kontrolu ještě pět procent východních čtvrtí. To, zda boj ve východní části města opravdu skončil, zatím nebylo možné ověřit.
Čurkin hovořil až téměř na konci a ohlásil ukončení bojů o Halab. "Podle informací, které jsme obdrželi v uplynulé hodině, jsou vojenské operace ve východním Aleppu ukončeny. Není nutné jednat o ukončení nepřátelských akcí nebo o zvláštní humanitární operaci. Syrská vláda obnovila kontrolu ve východním Aleppu," řekl Čurkin.
Ruský zástupce v OSN také prohlásil, že "všichni bojovníci" a jejich rodiny stejně jako lidé zranění v boji "nyní odcházejí dohodnutými koridory tím směrem, jaký si sami dobrovolně vybrali, a to i do Idlibu", což je další bašta oponentů syrského režimu. Opozice předtím informovala, že se podařilo dohodnout na příměří a také na evakuaci, která zahrne jak civilisty, tak povstalce. Syrská vláda k tomu oznámila, že evakuace začně ve středu v pět hodin ráno místního času (4.00 SEČ). Čurkin k informaci o evakuaci původně řekl, že se dohoda týká jen povstalců, protože jakmile bude město pod kontrolou vlády, nebude nutné, aby odcházeli také civilisté.
Očekává se, že většina z 50 tisíc lidí, kteří jsou stále v povstalecké části města, odejde. Zástupce halabské místní rady sdělil, že podle jeho informací existuje dohoda o krátkodobém příměří, které umožní vypravit z města autobusy s civilisty. "Existuje dohoda o evakuaci obyvatel a povstalců z východního Aleppa. Povstalci si budou moci vzít své lehké zbraně," informoval představitel povstalecké skupiny Núr ad Dína Zinkího. Jako první podle něj budou evakuováni zranění a civilisté. Dohoda podle tohoto zdroje počítá s tím, že "ti, kdo odejdou, si budou moci vybrat, zda půjdou do západní části provincie Aleppa, nebo do provincie Idlib dále na severozápadě". Existenci této dohody potvrdil i zástupce další povstalecké skupiny Ahrár aš-Šám. Podle něj budou lidé evakuováni autobusy na západ Aleppa nebo do Idlibu.
Zacharíja Malahifdží z rebelské skupiny Fastakim řekl, že povstalci vyjednávali s Rusy v pondělí večer a dohodli se, že v úterý ustane letecké bombardování. "Dnes ráno bylo bombardování zastaveno, ale ostatní boje pokračovaly. Teď se jedná o příměří, takže dnes večer by mohlo začít platit," řekl Malahifdží. Dodal, že vyjednávání se zúčastnilo také Turecko, které na rozdíl od Ruska, jež podporuje syrskou vládu, stojí za syrskou opozicí. Pan Ki-mun oznámil, že existuje podezření o masakrech odcházejících civilistů. Americká zástupkyně při OSN Samantha Powerová požádala, aby na evakuaci dohlédli "nezávislí mezinárodní pozorovatelé". Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že je připraven sehrát při evakuaci roli nezávislého pozorovatele. "Strany nyní stále vyjednávají o detailech této dohody a o jejím plnění. Doufáme, že bude brát v potaz zájmy civilistů. Budou-li splněny základní humanitární principy, jsme připraveni jednat jako neutrální humanitární prostředník a pomoci civilistům, kteří to budou potřebovat," řekla mluvčí MVČK Krista Armstrongová.