Syrské letectvo a dělostřelectvo obnovilo útoky na povstalecké oblasti v jižní Sýrii u hranice s Jordánskem. V pondělí vypršelo dvoudenní příměří, které vláda pro tuto oblast vyhlásila.
Týkalo se města Dará, kde bylo dočasné příměří vyhlášeno také v květnu. Podle západních zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, se v Jordánsku konají rozhovory o zklidnění bojů na syrském jihu. Účastní se jich zástupci USA, Ruska a Jordánska a cílem je vytyčit území kontrolované protivníky tak, aby byla zajištěna kontrola hranice s Jordánskem.
Syrská armáda se k obnovení bojů nevyjádřila, exilová organizace ochránců lidských práv (SOHR), která situaci sleduje s pomocí místních lidí, oznámila, že armáda se spojenci obnovila bombardování Dará i úzkého pruhu území, jež město odděluje od hranice. Potvrdily to rovněž povstalecké zdroje.
Agentura Reuters napsala, že kdyby armáda získala toto území pod svou kontrolu, odtrhla by od sebe oblasti kontrolované v této oblasti opozicí.
Povstalci oznámili útoky na čtvrť ve východní části města i v jeho historické části. Svědci, na něž se odvolal Reuters, tvrdí, že na místa dopadly barelové bomby, dělostřelecké granát i rakety. Bojuje se také u vojenské základny, která je poblíž jordánské hranice.
Syrská armáda oznámila dočasné ukončení vojenských akcí v této oblasti v sobotu. Příměří bylo vyhlášeno na 48 hodin s cílem umožnit další vyjednávání, které by umožnilo u hranice vytvořit nebojovou zónu. Obyvatelé Dará stejně jako tamní povstalci v červnu oznámili, že vojsko zesiluje útoky na město a že si povolalo posily.
Jihosyrská provincie Dará je částečně v rukou oponentů syrské vlády. Její středisko Dará bylo jedním z měst, v nichž na jaře 2011 začaly protivládní demonstrace. Jejich účastníci požadovali odstoupení prezidenta Bašára Asada. Vláda ale brzy proti demonstrantům nasadila armádu a začal občanský konflikt, který si dosud vyžádal přes 300.000 obětí a miliony Syřanů vyhnal z domovů.