Ohrožené Německo
Bezpečnostní experti zděšeni politikou Merkelové
26.10.2015 18:15 Původní zpráva
"Zažijeme odklon mnoha lidí od ústavního státu," varují němečtí úředníci v oblasti bezpečnosti, v jejichž kruzích sílí kritika vůči uprchlické politice spolkové kancléřky. V článku s názvem "Bezpečnostní experti zděšení politikou Merkelové" o tom napsal německý list Die Welt.
Bývalý státní tajemník na spolkovém ministerstvu vnitra a někdejší prezident Spolkové zpravodajské služby (BND) August Hanning předkládá desetibodový plán na řešení krize kolem nynějšího přílivu migrantů.
Obavy o vnitřní bezpečnost v Německu panují podle informací Welt am Sonntag především v úřadech na ochranu ústavy, ve Spolkové zpravodajské službě (BND), u spolkové policie a také u spolkového kriminálního úřadu.
Příchod mnoha lidí z jiných částí světa povede k nestabilitě naší země, varuje nejmenovaný špičkový úředník, který se zabývá otázkami bezpečnosti.
"Tímto přistěhovalectvím produkujeme extremisty, střed občanské společnosti se radikalizuje, protože toto přistěhovalectví většinově nechce a vnucují ji ho politické elity." Expertova prognóza je temná: "Zažijeme odklon mnoha lidí od právního státu."
Integrace statisíců ilegálních migrantů do Německa není vzhledem k jejich vysokému počtu a vzhledem už existujícím paralelním společenstvím vůbec možná, obávají se bezpečnostní odborníci.
Namísto toho Německo importuje islámský extremismus, arabský antisemitismus, státní a etnické konflikty jiných národů jakož i jejich jiné pojetí práva společnosti, stojí v dokumentu, který koluje mezi vysoce postavenými experty na bezpečnost a jejž má Welt am Sonntag k dispozici.
Důvěrný dokument obsahuje varování: "Německé bezpečnostní úřady nejsou a nebudou schopny tyto importované problémy a reakce na ně vzniklé na straně německého obyvatelstva řešit."
Politici, kteří se zabývají vnitřní problematikou, jako je třeba bádensko-württemberský poslanec Spolkového sněmu (Bundestag) Clemens Bininger (CDU), obavy bezpečnostních expertů sdílejí. "Situace v obcích je stále obtížnější," řekl bývalý policejní komisař listu Welt am Sonntag.
Binninger požaduje, aby spolková policie vracela uprchlíky na hranicích, pokud přicházejí ze zemí, jež platí za bezpečné.
Tento křesťanský demokrat doufá v kaskádový efekt. Jestliže Němci uzavřou své hranice těm, kdo nemají právně na azyl ve Spolkové republice nárok, učiní totéž brzy i další země EU. Na konci roku podle Binningera pojme Německo drtivou většinu uprchlíků, kteří přišli do EU, zatímco pouhých 30 procent se rozdělí na další země. "Z toho je zřejmé, že touto cestou už nemůžeme dále kráčet.
Už zmíněný exšéf BND August Hanning vypracoval v minulých dnech plán o deseti bodech, v němž načrtl, jak by vláda v Berlíně mohla v nynější migrační krizi postupovat. Rovněž pro Hanninga je nejdůležitějším opatřením opět získat kontrolu nad státní hranicí Německa.
Právník žádá přísnou aplikaci národního a supranacionálního práva. Hannig požaduje okamžité uzavření hranice pro migranty bez povolení vstupu. Tito by se měli obratem vracet zpět. Azylové řízení by nemělo být umožněno těm, kdo přicházejí z bezpečných zemí.
Výjimky z humanitárních důvodů považuje Hanning za možné u samostatně cestujících nezletilých a rodin s dětmi. Hned prvním bodem Hanningova plánu je, že kancléřka Angela Merkelová musí vyhlásit, že přijímací kapacity Německa jsou vyčerpány a země nemůže přijímat žádné další migranty.
Hanning také požaduje omezení při slučování rodin. Mezi migranty přicházejícími do Německa je podle něj zhruba 80 procent mužů ve věku 17 až 35 let, kteří pocházejí z velkých orientálních rodin. Lze tudíž předpokládat, že za každým z nich dorazí na základně nynějšího právního stavu nejméně čtyři další příbuzní.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.