<span>Výbuch bomby</span> v centru Paříže zabíjel

Zahraničí
6. 12. 2007 14:11
Místo výbuchu ohraničené policií.
Místo výbuchu ohraničené policií.

Místo výbuchu ohraničené policií.Centrem francouzské metropole dnes otřásl výbuch bomby. Podle informací z policejních zdrojů přišel o život jeden člověk a dalších pět bylo zraněno.

Výbuch balíčku s trhavinou usmrtil sekretářku právní firmy Gouet-Jenselme, do níž byla zásilka adresována. Dalších pět osob bylo zraněno, z toho advokát Olivier Brane těžce. Právě jemu byl totiž dopis adresován. Ostatní zranění jsou lehčího rázu. Několik osob utrpělo šok.

K explozi došlo v pařížské budově, kde sídlí také advokátní kancelář, v níž má podíl nynější francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Podle francouzské policie výbuch se Sarkozym nijak nesouvisí.

Policie uzavřela okolí místa výbuchu a pátrá po druhém balíčku, o němž se objevily zprávy, aniž se prozatím ví, zda jsou opodstatněné.

Gouet-Jenselme se specializuje na rozvody, pojišťovací případy a nemovitosti. Budova je na třídě Malesherbes v honosné 8. čtvrti metropole. Sídlí v ní také nadace pro uchovávání památky na nacistické vyvražďování židů.

Na místě je pařížský policejní prefekt a také šéf kabinetu ministryně vnitra Michele Alliotové-Marieové. Ta se spěšně vrací do Paříže z Bruselu, kde se účastnila schůzky se svými evropskými kolegy.

Foto: AP

Další čtení

V italských Dolomitech zemřel český turista. Zřítil se ze stezky v horách

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 7. 2025 01:00

Tisíce obyvatel Bosny si připomněly 8000 obětí genocidy ve Srebrenici

Zahraničí
11. 7. 2025

Záplavy v Texasu minulý týden si podle Trumpa vyžádaly nejméně 135 životů

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ