Sexuálními dysfunkcemi trpí podle některých výzkumů až dvě třetiny žen. Podle lékařů z australské univerzity je to však jen marketingový tah firem, které vyrábějí léky právě na tyto problémy.
"Farmaceutické firmy už investovaly miliony, aby našli dámský ekvivalent k viagře. Jenže zatím bezúspěšně. Proto se mezitím starají i o to, aby se svět začal zabývat tím, že i většina žen může mít v sexu problémy," řekl britskému serveru Independent profesor australské Univerzity v Newcastlu Ray Moynihan.
Firmy se podle něj snaží z některých ženských odlišností udělat zdravotní problém, na který existuje, nebo alespoň bude existovat lék. Jejich problémy jsou přitom mnohem komplexnější a častěji bývají spíš psychického rázu. Ženy se totiž potýkají s nedostatkem touhy, vzrušení či orgasmu. To prý ale žádná viagra či testosteron v lécích vyřešit nepomohou. Působí spíš jako placebo.
Doktor Moynihan se tímto umělým vytvářením nemocí zabývá už deset let a tvrdí, že se problém netýká jen sexu, ale velké spousty nemocí. "V současnosti vzniká spousta léků, které se mají brát jako prevence proti cukrovce, artróze a podobně. Je to ale zbytečné," myslí si.