Centrum Prahy ochromila výhrůžka bombou u soudu

Domácí
28. 7. 2025 11:00

Policie odklonila dopravu v centru Prahy. Důvodem je anonymní telefonát, který nahlásil uložení bomby v budově pražského městského soudu ve Spálené ulici. Zaměstnance soudu, kde se konají trestní a civilní jednání, policie evakuovala.

Mluvčí soudu Barbora Bílková uvedla, že naplánovaná dopolední jednání byla zrušena a že zatím není jisté, jak dlouho bezpečnostní opatření potrvají.

Mluvčí pražské policie Richard Hrdina řekl, že policisté kvůli anonymu evakuovali soud a z bezpečnostních důvodů uzavřeli několik ulic v okolí soudu. Na místě zasahují i hasiči, uzavřena je celá Lazarská ulice a přilehlé okolí. Z metra na Národní nelze využít výstup v ulici Magdaleny Rettigové. Tramvaje v centru neprojíždějí přes Vodičkovu ulici.

Podle webu dopravního podniku se uzavření křižovatky Lazarské a Spálené ulice dotklo devíti tramvajových linek, které touto oblastí projíždí. Tramvaje jezdí odklonem, náhradní doprava zavedena nebyla, cestující mohou využít metro, uvedl podnik. Jak dlouho omezení potrvá, nespecifikoval.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Nezáleží, co víš. Ale jak to zjistíš – a přesně to teď umíme měřit

Domácí
29. 7. 2025
Původní identikit pachatele sestavený svědky a vpravo jeho možná podoba dnes, vytvořená pomocí umělé inteligence

Dvacet let stará vražda ženy zůstává nevyřešena. O půlnoci promlčí

Domácí
29. 7. 2025
ilustrační foto

U schodů na Albertově ležela mrtvá žena a muž. O vraždu ale asi nešlo

Domácí
29. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ