FT: Uber pozastavil expanzi rozvozu jídla v Evropě, která se měla týkat i Česka

Domácí
5. 7. 2026 13:37
ilustrační foto
ilustrační foto

Americká společnost Uber pozastavila většinu plánovaného rozšiřování své služby rozvozu jídla v Evropě, které se mělo týkat i České republiky. S odkazem na své zdroje to dnes napsal britský list Financial Times (FT). Uber tyto plány oznámil v únoru, podle FT se ale teď chce soustředit na avizovanou snahu převzít konkurenční německou firmu Delivery Hero.

Uber už podle FT neplánuje v letošním roce spustit rozvoz jídla v pěti ze sedmi zemí, kde chtěl expandovat. Patří mezi ně Rakousko, Norsko a Řecko, zbývající dvě země zpráva neupřesnila.

Na začátku letošního roku Uber oznámil, že hodlá rozšířit svou službu rozvozu jídla na sedm nových evropských trhů – do Rakouska, Dánska, Finska, Norska, České republiky, Řecka a Rumunska. Společnost tehdy očekávala, že tento krok v následujících třech letech přinese dodatečný objem hrubých objednávek v hodnotě jedné miliardy dolarů (přes 21 miliard Kč).

Uber v únoru ČTK sdělil, že letos v Česku znovu nabídne svou rozvážkovou službu. Uber Eats by tak v tuzemsku opět konkuroval službám Bolt Food, Wolt, Foodora nebo Rohlik.cz. Firma se sídlem v San Francisku se ale podle dnešní zprávy FT dál snaží o převzetí podniku Delivery Hero.

Společnost Delivery Hero v květnu uvedla, že od Uberu obdržela nabídku na odkup akcií za 33 eur za kus. Agentura Reuters pak informovala, že americká společnost zvýšila podíl v německé firmě rozvážející jídlo z 25 procent na téměř 37 procent, neboť odkoupila část akcií od dalšího akcionáře, společnosti Aspex Management.

Uber listu Financial Times sdělil, že se rozhodl expanzi pozastavit po "mimořádném úspěchu" spuštění služby ve Finsku a Dánsku. Nyní se chce podle firmy zaměřit na "udržení současné dynamiky" na trzích, kde už působí.

Autor: ČTKFoto: Pexels

Další čtení

S velkým požárem pole bojují odpoledne desítky profesionálních i dobrovolných hasičů nedaleko Kšic na Tachovsku. Pole hoří na ploše přibližně 12 hektarů. Velitel zásahu si vzhledem k rozsahu vyžádal vyhlášení třetího ze čtyř stupňů požárního poplachu. Zhruba po 40 minutách se hasičům podařilo požár lokalizovat, takže se dál nešíří.

Hasiči na Tachovsku bojovali s požárem pole na přibližně 12 hektarech plochy

Domácí
7. 7. 2026
ilustrační foto

Policie a ČIŽP se zabývají hromadným úhynem ryb na Doubravě na Kutnohorsku

Domácí
7. 7. 2026

Škoda vyrobila ve Vrchlabí sedm milionů převodovek, loňská výroba byla rekordní

Domácí
7. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ