Hamás slíbil složit zbraně, ale zase tak úplně ne. A jen palestinskému státu

Zahraničí
7. 12. 2025 02:58
ilustrační foto
ilustrační foto

Teroristické hnutí Hamás je připravené složit zbraně, pokud skončí okupace Pásma Gazy izraelskou armádou. Své zbraně však předá pouze suverénnímu a nezávislému palestinskému státu. Uvedl to hlavní vyjednávač Hamásu a jeho šéf v Gaze Chalíl Hajja.

"Naše zbraně souvisejí s okupací a agresí," uvedl. "Pokud okupace skončí, tyto zbraně budou předány pod správu státu." Na dotaz AFP Hajjaova kancelář uvedla, že měl na mysli suverénní a nezávislý palestinský stát.

Hnutí dalo najevo, že souhlasí s rozmístěním jednotek OSN, které by sloužily jako oddělovací síla, dohlížely na hranice a kontrolovaly dodržování příměří v Gaze. Zároveň tím však jasně dalo najevo, že odmítá nasazení širších mezinárodních sil, jejichž úkolem by bylo hnutí v Pásmu Gazy odzbrojit.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

ilustrační foto

Ukrajina na Rusko vyslala mohutnou vlnu dronů. Byl to jeden z největších útoků

Zahraničí
11. 12. 2025

Venezuelská opoziční lídryně Machadová se po téměř roce objevila na veřejnosti

Zahraničí
11. 12. 2025

Pomoc Ukrajině může klesnout na minimum, varuje kielský institut

Zahraničí
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV