Hasiči dohašují požár v Křečovicích, stupeň poplachu klesl z nejvyššího na první

Domácí
4. 8. 2026 23:07

Hasiči dohašují požár lesa a pole v Křečovicích na Benešovsku, kde dnes odpoledne velitel vyhlásil nejvyšší stupeň poplachu. Před 22:00 už platil jen první, základní. Čtyři zasahující hasiče museli kvůli přehřátí organismu ošetřit záchranáři a dva z nich převezli do benešovské nemocnice. Na místě zůstali hasiči kvůli dohašování a dohlídce nad požářištěm.

Zasaženo je i několik chatek. Příčina vzniku požáru a výše škody zatím nejsou určené, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Dominik Pěnička a mluvčí středočeských záchranářů Marek Hylebrant.

Vyšetřování příčiny vzniku požáru pokračuje. "Vyšetřovatel byl dnes na místě," uvedl Pěnička.

Na místě zasahoval i vrtulník s bambivakem, který předtím pomáhal s hašením jiného požáru na Šumavě, uvedli hasiči na síti X. Do oblasti se přesunulo také mobilní operační středisko záchranářů a byl vyhlášen i traumaplán, ale před 20:00 byl ukončen a situace na místě se postupně uklidnila, uvedl Hylebrant.

Hasiči odpoledne zasahovali u několika rozsáhlých požárů na několika místech republiky. Na velké většině území ČR platí kvůli vysokým teplotám a suchu výstraha před rizikem požárů. Na Sokolovsku a na Litoměřicku vypukly požáry skládek, na Klatovsku hořely les a pole a hasiči zasahují také na dalších místech.

"Aktuálně je u požáru (v Křečovicích) 31 jednotek," informovali hasiči po 17:00. Šlo o desítky hasičů. Před 18:00 se postupně některé jednotky začaly vracet na základny, další odjely v následujících hodinách.

U požáru lesa poblíž šumavských Nezdic na Klatovsku dnes zasahovalo zhruba 150 hasičů. Oheň se rozšířil v těžko přístupném terénu, velitel hasičů vyhlásil třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Tam se ale požár zhruba šesti hektarů přestal šířit, vrtulník s bambivakem odletěl po 1,5 hodině.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Autor: ČTKfoto: ČTK / Kholl Jan

Další čtení

ilustrační obrázek

Auto plné dětí narazilo do stromu. Jedno nepřežilo, řidič byl pod vlivem alkoholu

Domácí
26. 8. 2026
ilustrační foto

Chmelaři letos čekají až o čtvrtinu nižší úrodu kvůli suchu a horku

Domácí
26. 8. 2026
ilustrační foto

Kontrola opláštění budovy Ještědu odhalila zatékání do hotelu a restaurace

Domácí
26. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ