Novým předsedou dozorčí rady ČEZ se stal místopředseda SPD Radim Fiala

Ekonomika
30. 6. 2026 23:56
Radim Fiala
Radim Fiala

Novým předsedou dozorčí rady energetické skupiny ČEZ se stal místopředseda koaličního hnutí SPD Radim Fiala. Do čela rady, do níž ho na začátku června jmenovala valná hromada podniku, ho zvolili ostatní členové rady. Informoval o tom dnes ČEZ. Dozorčí rada mimo jiné volí a odvolává členy představenstva firmy.

Fiala na pozici předsedy rady nahradil Radima Jirouta, který byl akcionáři na červnové valné hromadě odvolán.

Rada si dnes zvolila také dva místopředsedy. Nově jím je Petr Bejček, druhým pak zůstává Vladimír Hronek, který v radě zastupuje zaměstnance.

Dozorčí rada ČEZ je celkem devítičlenná. Kromě Fialy v ní zasedají Karel Tyll, Vladislav Smrž, Bejček a Josef Kotrba. Členy dozorčí rady za zaměstnance jsou dále Veronika Hoppová, Miroslav Čásek, Hronek a Radek Kleibl.

Majoritním vlastníkem ČEZ je stát prostřednictvím ministerstva financí - vlastní 70 procent akcií. Vláda ale připravuje plné ovládnutí firmy. Loni ČEZ vydělal 27,4 miliardy korun, čistý zisk firma meziročně snížila o 1,7 miliardy. Meziročně se snížily také provozní zisk či výnosy firmy.

Autor: ČTKfoto: ČTK / Fluger René

Další čtení

Slovenští hoteliéři zaznamenali rekordní květen v počtu hostů

Ekonomika
14. 7. 2026

Nabídky na dostavbu D35 formou PPP podala tři konsorcia, stavět se může letos

Ekonomika
14. 7. 2026

EK schválila dalších 25 miliard Kč pro Česko na plnění Národního plánu obnovy

Ekonomika
13. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ