Při srážce vlaků severně od Londýna zemřel nejméně jeden člověk, jsou i zranění

Zahraničí
19. 6. 2026 23:52

Dva vlaky se dnes srazily asi 90 kilometrů severně od Londýna, informují agentury a britská média. Nehoda si vyžádala jednoho mrtvého a zatím blíže neurčený počet zraněných, uvedl zpravodajský server BBC s odvoláním na prohlášení policie. Ke srážce došlo v podvečerní špičce na trati spojující londýnské nádraží St Pancras s oblastí střední Anglie.

"Policisté nadále zasahují u srážky dvou vlaků na trati v Bedfordu," uvedla policie. "Víme, že několik lidí bylo zraněno a jedna osoba bohužel zemřela," stojí dále v prohlášení. Nehoda se stala v 17:15 místního času (18:15 SELČ).

Z videí a fotografií na sociálních sítích je patrné, že jeden vlak zřejmě narazil zezadu do druhého, přičemž obě soupravy zůstaly stát na kolejích. Na místě zasahovali záchranáři včetně letecké záchranné služby. List The Times napsal, že personál nemocnice v Bedfordu byl upozorněn, aby se připravil na příjem až 50 zraněných. Odborový svaz pracovníků v dopravě (RMT) ve své zprávě hovoří i o "těžce zraněných". Podrobnosti však nejsou zatím k dispozici.

Britská ministryně dopravy Heidi Alexanderová v příspěvku na síti X uvedla, že je zprávami o srážce vlaků hluboce znepokojena.

Železniční dopravce East Midlands Railway oznámil, že po zbytek dne nebude schopen zajišťovat spoje do Londýna ani z něj.

Autor: ČTKfoto: Jamie Lashmar / PA Images / Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Další tragédie v Lamanšském průlivu: O život přišli čtyři migranti včetně dítěte

Zahraničí
30. 7. 2026
Výstava Tutanchamon, jeho hrobka a poklady, 23. července 2026, Paříž. Expozice ukazuje hrobku slavného faraóna přesně tak, jak ji v roce 1922 objevil britský archeolog Howard Carter

Zlato bylo doslova všude. Pařížská výstava otevírá Tutanchamonovu hrobku tak, jak ji spatřil Carter

Zahraničí
30. 7. 2026
Hasiči kráčí po silnici s hasičským vybavením během lesního požáru v oblasti Rethymno na jižním řeckém ostrově Kréta

Peklo na Krétě: Oheň vyhnal z domovů 8000 lidí, s plameny bojují stovky hasičů

Zahraničí
30. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ