V Pákistánu se zřítil autobus do hluboké strže, zahynulo nejméně 40 lidí

Zahraničí
3. 7. 2026 23:19

Nejméně 40 lidí zahynulo a dalších osm utrpělo zranění při nehodě autobusu, který se dnes v Balúčistánu na jihozápadě Pákistánu zřítil do strže. S odkazem na místní úřady o tom informují tiskové agentury.

Autobus byl přeplněný a jel nepřiměřenou rychlostí, uvedla agentura AP. Vůz mířil z provinčního hlavního města Kvéty do pákistánské metropole Islámábádu, když se zřítil do rokle v Dhana Saru v odlehlé oblasti nedaleko hranice mezi provinciemi Balúčistán a Chajbar Pachtunchvá.

Podle mluvčího balúčistánské vlády Šahída Rinda byli v autobuse nejen jeho původní cestující, ale také pasažéři z jiného autobusu, který se cestou porouchal. Proto bylo vozidlo značně přetížené.

Dopravní nehody jsou v Pákistánu poměrně běžné kvůli špatnému stavu silnic, nedostatečnému prosazování dopravních předpisů a riskantnímu řízení, zejména v horských oblastech.

Autor: ČTKfoto: Ahmad Kamal / Xinhua News / Profimedia

Další čtení

Zástupce policejního náčelníka v Seattlu Tyrone Davis spolu se starostkou Seattlu Katie Wilsonovou hovoří na tiskové konferenci po střelbě na gastronomickém festivalu

Krvavý incident v Seattlu: Při střelbě na festivalu zemřeli tři lidé, mezi zraněnými je i dítě

Zahraničí
27. 7. 2026
ilustrační obrázek

Z deseti tisíc obyvatel zbyla stovka. V kazašských stepích mizí celé vesnice

Zahraničí
27. 7. 2026

Policie v Berlíně našla a zastřelila podezřelého z útoku na manifestaci LGBT+

Zahraničí
26. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ