Ve třech letech mezinárodním šachistou. Ind poráží i dospělé mistry

Zahraničí
4. 12. 2025 09:29
ilustrační foto
ilustrační foto

Ind Sarvagja Singh Kušvaha se ve věku tří let, sedmi měsíců a 20 dnů stal nejmladším šachistou, který se dostal do žebříčku mezinárodní federace FIDE. O necelý měsíc tak překonal rekord krajana Aniše Sarkara z minulého roku.

Kušvahovi, který chodí teprve do mateřské školy, v prosincovém vydání žebříčku v rapid šachu vyšel koeficient ELO v hodnotě 1572. "Jsme nesmírné pyšní na to, že náš syn je nejmladším hráčem na žebříčku. Chceme, aby z něj jednou byl velmistr," uvedl Kušvahův otec pro indickou televizi ETV Bhárat.

Mladý rekordman musel pro vytvoření historického zápisu sehrát alespoň pět partií proti hráčům s oficiálním ratingem a získat nejméně půl bodu. To se mu podařilo, v osmi partiích zaznamenal hned čtyři výhry nad dospělými soupeři.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pixabay

Další čtení

ilustrační foto

V Německu schválili povinnou vojenskou službu. Přesto není pro všechny

Zahraničí
5. 12. 2025
ilustrační foto

Trump si myslí, že Evropa je v rozkladu a do 20 let zanikne

Zahraničí
5. 12. 2025

Speciální komise vyzvala finskou vládu k omluvě sámské menšině

Zahraničí
5. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV