Jedna z největších bankovních loupeží v historii Spojeného království se odehrála před dvaceti lety, 20. prosince 2004, ve finančním ústavu Northern Bank v Belfastu.
Výborně organizovaný gang tehdy zadržel rodinné příslušníky dvou bankovních úředníků, čímž je donutil otevřít trezory. Rukojmí gangsteři propustili, až když dostali peníze. Ty potom naložili do dodávky a odvezli, celkem to bylo 26,4 milionu liber (v přepočtu asi osm miliard korun).
Asi pět milionů liber z uloupených peněz bylo později podle policie nalezeno v Severním Irsku, zhruba tři pětiny pak v sousední Irské republice; o zbytku se policie domnívá, že byl spálen. Některé stopy naznačovaly, že do dokonale provedené loupeže by mohla být zapojena i Irská republikánská armáda (IRA). Jak IRA, tak její politická platforma Sinn Féin ale jakoukoli spojitost s loupeží několikrát odmítly.
Při vyšetřování byl v listopadu 2005 zatčen a obviněn z loupeže jeden ze zúčastněných bankovních úředníků Chris Ward. Ten byl od začátku v souvislosti s loupeží vyšetřován, protože se na ní prokazatelně podílel. Podle jeho výpovědi dva maskovaní lupiči v noci před loupeží vnikli do jeho domu, drželi jeho rodinu jako rukojmí a hrozili mu, že ji vyvraždí, pokud jim v loupeži nepomůže. Podobně byl údajně donucen ke spolupráci i Wardův kolega Kevin McMullen. Obžaloba u soudu však nepředložila žádné důkazy a Warda později propustili.
O dva roky později, v únoru 2006, se odehrála rekordně velká loupež ve Spojeném království. Z objektu firmy Securitas v městečku Tonbridge v Kentu zmizelo 53 milionů liber (asi 16,1 miliardy korun). Překonat bezpečnostní opatření pomohl lupičům podobně jako při loupeži v Ulsteru vedoucí střediska, jehož manželku a syna drželi pachatelé jako rukojmí. Pachatelé již byli odhaleni a odsouzeni.