Výchova someliérů v Česku
29.04.2008 13:30
"Moravská a česká vína patří mezi světovou špičku, což dokládají i četná zahraniční ocenění, ale musíme je umět řádně prezentovat. Proto je důležité, aby tyto informace měli především profesionálové, kteří dennodenně přicházejí do kontaktu se zákazníkem," řekl ředitel Vinařského fondu Jaroslav Machovec.
Kurz se skládá z teoretické a praktické části. Během teoretické přípravy budou studenti dostávat materiály, které je provedou od základních pojmů až k praktickým informacím. Dozvědí se základní informace o českých a moravských vínech, naučí se víno hodnotit, skladovat a podávat. Po teoretické přípravě bude následovat jednodenní výcvik ve vinném sklípku pod vedením zkušeného someliéra.
Teorie zdarma, praxe za pět stovek
Kapacita kurzu není omezená. Vinařský fond ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací nabídne účast v kurzu zaměstnancům asi 1500 podniků. Účast v teoretické části kurzu je zdarma, studenti si platí jen praktický výcvik. Jeho cena ale s největší pravděpodobností nepřesáhne 500 korun.
První fáze kurzu začíná v červnu, v lednu by měli účastníci dostat certifikáty o jejím absolvování. V dalších dvou letech bude následovat odbornější příprava. Pyšnit se titulem someliér bude moci ten, kdo absolvuje celé tři roky kurzu.
Vinařský fond vznikl v roce 2002. Jeho cílem je propagace vína, rozvoj vinařské turistiky a informování veřejnost o vinohradnictví a vinařství.
Foto: Profimedia
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.