Project Splitwheel si stanovil neobvyklý cíl. S pomocí internetové komunity má vzniknout do dvou let nový model auta. A možná se bude i sériově vyrábět.
ČTĚTE TAKÉ: Kam je nejvhodnější umístit do auta motor?
Třebaže myšlenka vznikla na britských ostrovech, zapojit se může kdokoli, kdo ovládá anglický jazyk. Od příštího roku budou na webových stránkách prokjektu probíhat diskuze o novém modelu. Spolu s nimi tým projektu vypracuje encyklopedii srozumitelně vysvětlující aspekty nabízených řešení. Vítány jsou údajně příspěvky ke každé jednotlivé části auta, typem pohonu počínaje a tvary karoserie konče.
ČTĚTE TAKÉ: Jaké jsou přednosti jednotlivých pohonů?
O výsledné podobě vozu bude rozhodovat komunita registrovaných účastníků na stránkách www.splitwheel.com. Ke každému prvku auta proběhne všeobecná volba, jež určí, zda se při výrobě uplatní, či nikoli. Omezení neexistují kromě jediného: má jít o vůz pro automobilové nadšence, který bude zábava řídit.
Intenzivní diskuse o novém automobilu by měly začít počátkem příštího roku. Do dvou let by pak měl vzniknout prototyp, který postaví partner akce, britská značka Caterham. Ta následně vyhodnotí možnosti modelu na trhu a v případě jeho životaschopnosti jej začne vyrábět.
ČTĚTE TAKÉ: Caterham Superlight R300 si razí cestu
Využití internetové komunity v souvislosti s auty se neobjevuje poprvé, byť zatím nikoli v takovém měřítku. Alfa Romeo například chtěla tímto způsobem pojmenovat svůj nový nejmenší model. V listopadu loňského roku fanoušci značky zvolili název Furiosa. Ten však později nahradilo jméno Mi.To.
Ilustrační foto: archiv