Americké univerzity bojují s krizí. <span>Yale propustí</span> 300 lidí

Ekonomika
2. 3. 2009 11:19
Yaleská univerzita kvůli krizi redukuje personál.
Yaleská univerzita kvůli krizi redukuje personál.

Yaleská univerzita kvůli krizi redukuje personál.Třetí nejstarší univerzita ve Spojených státech má problémy. Yale ohlásil pravděpodobné propuštění tří stovek zaměstnanců, jímž chce bojovat s ekonomickým propadem v důsledku finanční krize. Univerzita má zdvojnásobit výši odstupného.

Viceprezident pro lidské zdroje Michael Peel oznámil, že roční obrat zaměstnanců činí v průměru 300 až 500 pracovních míst, což letos nebude stačit k potřebné redukci nákladů. Dojde tak k nedobrovolným „padákům". S informací přišel deník Yale Daily News.

Těm, kteří budou muset univerzitu opustit, zdvojnásobíme odstupné, potvrdil Peel. Zatím není jasné, kterých oddělení by se redukce personálu měla týkat. První údajně přijdou na řadu dočasní zaměstnanci a jejich přesčasy.

ČTĚTE TAKÉ: Krize zaskočila studenty, titul MBA ztrácí na prestiži

"Takové snížení mzdových nákladů je nezbytné nejen pro udržení tolika zaměstnanců, kolik je jen možné, ale i jako projev toho, že jakékoli alternativy k propouštění jsou prosazovány předně," uvedl Peel.

Yaleská univerzita, založená v roce 1701 má zhruba 2300 zaměstnanců a dvanáct tisíc studentů. Po většinu své historie je hlavním soupeřem Harvardovy univerzity, vůbec nejstarší v USA.

Foto: Wikipedia

Autor: -bar-

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ