Malajský ostrov Langkawi a Sky Bridge
28.07.2009 07:00 Původní zpráva
Souostroví v Andamanském moři poblíž thajských hranic tvoří devadesát devět tropických ostrovů a pouze jeden s rozměry 28 x 25 km je obydlený. Ohromí vás tropické deštné pralesy, rýžová políčka, kaučukovníkové plantáže, ale především pláže s bílým pískem.
ČTĚTE TAKÉ: 10 nejluxusnějších ostrovů světa
Mangrovníkové porosty, vápencové jeskyně, krokodýlí farma, všudypřítomné opice - malajské Langkawi je přímo předurčeno pro báječnou dovolenou. Láká i levnými nákupy, hlavní ostrov Pulau Langkawi je totiž také bezcelní zónou.
Pod ochranou UNESCO - Geopark Langkawi
Celé souostroví chrání UNESCO. Deštné pralesy pokrývají dvě třetiny území. Budete-li nabaženi odpočinku na bělostných mořských plážích, můžete podniknout procházku pralesem, obdivovat bujnou vegetaci, vodopády, jeskyně, pozorovat opice a s trochou štěstí i varany. Ostrov nabízí také nevšední kulinářské zážitky -od stánků na ulici, přes lidové jídelny, až po vybrané luxusní restaurace s mořskými plody. Mezi nejznámější patří restaurace USSR, specializovaná na ruskou klientelu. Ruština je kupodivu také jediným evropským jazykem kromě angličtiny, ve kterém jsou psány všechny důležité turistické informace.
Země Milana Baroše
Naše odpověď na nejčastější dotaz "from?" budila často jen údiv. Česká republika? Je kde? V obraze byli někteří až po vyslovení Czechoslovakia. Většinou nás však považovali za součást bývalého Sovětského svazu a ještě častěji za Jugoslávii. Radost nám udělal recepční v našem hotelu. Czech Republic - to je přece Milan Baroš, nejlepší střelec turecké ligy!
Langkawi Sky Bridge nelze vynechat
Za 30 rigitů (1 rigit se pohybuje mezi 5-6 korunami) budete lanovkou vyvezeni k technické senzaci, k mostu Langkawi Sky Bridge. Lépe řečeno k 1,8 metrů široké a 125 metrů dlouhé zakřivené lávce visící nad 650 metrů hlubokou propastí. Máte-li štěstí na počasí, naskytne se vám úžasný výhled nejen na celé souostroví, ale i na nedaleké thajské ostrovy. Malajci jsou podnikavý národ, hned při výstupu z lanovky se můžete najíst nebo si nechat udělat reflexní masáž.
Zaplatíte později
Na prozkoumání celého ostrova postačí několik dní. Zapůjčení skútru stojí obvykle 40 rigitů na den, automobil lze půjčit již od 70 rigitů. Při ceně benzinu 1,8 rigitu za litr vás projížďka po ostrově nepřijde moc draho. Levné jsou i taxíky. Při návštěvě hlavního města ostrova Kuahu jsme si domluvili s řidičem, že nás za tři hodiny odveze zase zpět na druhý konec ostrova. Poté, co jsem chtěl cestu zaplatit, mi s úsměvem odvětil, že zaplatíme až při cestě zpět.
Langkawi je ideální volba. Zpáteční letenka do Malajsie, případně do Singapuru se dá koupit již za 15 tisíc korun. Na Langkawi se dostanete buď trajektem, nebo letecky s AIR ASIA. Letenka z Kuala Lumpuru se dá pořídit i pod tisíc korun.
Několik důležitých informací |
Víza - pro turistické cesty žádné vízum do Malajsie nepotřebujete, pouze platný pas a na hranicích musíte vyplnit imigrační kartu; trochu nás zaskočilo měření teploty na letišti, pokud máte 38 a více, tak vás do země nepustí Měna - 1 MYR- malajský rigit, kurz se pohyboval ve směnárnách v rozpětí 1 MYR = 5-6 Kč Doprava - pronajmout si skútr či automobil není žádný problém, půjčovny jsou na každém rohu; na ostrově je dokonalá infrastruktura včetně čtyřproudové silnice napříč ostrovem Internet - žádný problém, internetových kaváren je dostatek Jídlo - ceny jídla na ulici - 2-5 rigitů, v jídelnách - 5-10 rigitů, jídlo v restauracích několikanásobně dražší Pivo - nejlevnější v celé Malajsii, plechovku místního piva, případně v licenci vyráběného Tuborgu či Carlsbergu pořídíte za neuvěřitelných 1,5 rigitu; totéž stojí v Singapuru 5 singapurských dolarů / 1 dolar cca 12,50 |
Foto: autor
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.