Lidé se mohou v Praze svézt v historickém <span>motoráčku</span>

Domácí
3. 5. 2010 18:23
Tento motorový vlak se začal vyrábět v polovině minulého století.
Tento motorový vlak se začal vyrábět v polovině minulého století.

Tento motorový vlak se začal vyrábět v polovině minulého století.O prvním květnovém víkendu tohoto roku se na jedné pražské železniční trati opět objevil historický motorový vůz z poloviny minulého století. Vlaky Pražského motoráčku budou jezdit mezi Hlavním nádražím a Zličínem každý nepracovní den až do konce října, a to čtyřikrát denně. A v polovině června přibude ještě jeden pár spojů navíc.

"Naším cílem je přiblížit Pražanům železniční dopravu, naučit je jezdit vlakem po Praze, a ulevit tak přetíženým ulicím nejen v centru, ale i nabídnout rychlejší alternativu k autobusům z okrajových částí metropole do centra," řekl Pavel Procházka, který vede společnost ROPID, starající se o organizování a rozvoj hromadné dopravy v Praze.

ČTĚTE TAKÉ: Z okraje Prahy se lidé dostanou snadněji do centra

Cestující budou moci nasednout do Pražského motoráčku i s jízdními koly nebo si během cesty koupit občerstvení. A pokud mají platnou tramvajenku, tedy časový kupon pro pásma P+0, nebudou si muset pořizovat další jízdenky. Kdo tramvajenku mít nebude, může si lístek koupit i přímo ve vlaku u průvodčího, a to podle tarifu KŽC Doprava.

Tato společnost provoz historického motorového vozu zajišťuje. KŽC Doprava se specializuje na nostalgické jízdy starými typy vlaků. Pražský motoráček je vůz řady M 262.0. "Tyto čtyřnápravové vozy vyráběly v letech 1949 až 1951 podniky ČKD Sokolovo Praha a První Brněnská a Královopolská strojírna v Brně a v letech 1952 až 1960 podnik Tatra Studénka. Celkem bylo vyrobeno dvě stě třicet osm kusů těchto motorových vozů, které se v pravidelném provozu udržely až do prvních let jednadvacátého století," přiblížil historii vlaku jednatel firmy Bohumil Augusta.

Foto: ROPID

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ