V Černošicích u Prahy srazil v úterý před 7.00 rychlík nezletilou dívku, která svým zraněním na místě podlehla. Hlavní trať Praha-Plzeň byla kvůli neštěstí uzavřena, po 7.30 začaly vlaky jezdit po jedné koleji, vyplývá z informací mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela a webu Českých drah.
Rychlík dívku srazil na železničním přejezdu, vlak zastavil až u nádraží Černošice-Mokropsy. Podle informací agentury ČTK dívka zřejmě vstoupila do trati se sluchátky na uších. Podle Gabriela jelo ve vlaku asi 50 lidí, nikdo z nich se nezranil. Hasiči jim pomohli s přestupem do náhradní soupravy.
Na místě zasahují kromě středočeských hasičů v rámci mezikrajské výpomoci také hasiči z Prahy a pražští drážní hasiči, kteří si událost převezmou. Před 8.00 na místo dorazila také členka posttraumatického týmu, která poskytuje první psychickou pomoc jiné nezletilé.