Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) přerušila hned na začátku jednání o odposleších exprimátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Důvodem byl spor o účast člena komise a poslance Věcí veřejných Davida Kádnera, který dříve pracoval v bezpečnostní agentuře ABL.
"Věc by měla řešit sněmovna," řekl člen komise David Vodrážka z ODS. O to, aby jednání opustil, žádal Kádnera předseda komise Richard Dolejš (ČSSD). Kádner to podle Vodrážky odmítl a jednání komise bylo přerušeno. "Radost z toho určitě nemám, myslím, že daleko víc by nás měly zajímat informace, co se opravdu stalo, než to, jestli někdo teoreticky může být nebo nemůže být ve střetu zájmů," uvedl Vodrážka.
Ředitel BIS Jiří Lang prý řekl na jednání komise v podstatě jen "dobrý den a nashledanou". Později odpovídal na otázky novinářů jen nekonkrétně. Podle Langova vyjádření není zřejmé, zda nahrávky unikly ze zpravodajské služby. Na otázku, zda je možné, že z BIS neunikly, uvedl, že to neumí říci. "Je to jako těšínská jablíčka - buď, anebo. Kdyby to bylo jasné, tak nepotřebuji bojovat o nějaký čas, to by bylo k ničemu. Pravda se musí zjistit," řekl Lang. Připomněl, že záležitost vyšetřuje inspekce pod dozorem státního zástupce.
Komise ale odtajnila písemnou informaci od BIS, kterou dostala v pátek. Předseda komise Dolejš později upřesnil, že o odtajnění zprávy teprve požádal. "Žádost musí projít procesem v BIS," řekl novinářům. Rozhodnutí by podle něho mohlo padnout příští týden.
Pět let staré odposlechy, které zveřejnila Mladá fronta Dnes, ukazují Janouškův vliv na tehdejší dění na magistrátu. Janoušek podle nich spolurozhodoval o prodeji majetku metropole nebo o územním plánu. Obsahem odposlechů telefonátů se zabývá policie. Odposlechy údajně pořídila BIS. O dva roky později prý unikly do ABL, kterou tehdy vlastnil nynější šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta. Bém kvůli aféře pozastavil členství v ODS. Podle vedení občanských demokratů by měl složit i poslanecký mandát.