Zdravotní sestra Šárka Groerová z Šumperku si za pokus o vraždu svého bývalého přítele definitivně odpyká tříletý podmíněný trest. Proti původnímu rozsudku se odvolala žalobkyně, její kolega však vzal u olomouckého vrchního soudu své odvolání zpět s ohledem na osobnost ženy i okolnosti případu. Zdravotnice podle obžaloby chtěla bývalého partnera zabít prošlou látkou oslabující svalstvo, kterou mu píchla do svalu. Ženě hrozilo za pokus o vraždu 12 až 20 let vězení.
"Po přezkoumání věci jsem se rozhodl vzít naše odvolání zpět," řekl státní zástupce Jaroslav Kandráč. Poukázal na to, že vzal v potaz osobnost obžalované, její poměry, polehčující okolnosti i to, že její jednání nezanechalo žádné zdravotní následky. "V našem odvolání jsme se domáhali užití jiného odstavce u mimořádného snížení trestu odnětí svobody. Pokud by bylo akceptováno, hrozil by obžalované trest nejméně pět let, a to považuji za trest nepřiměřeně přísný. Myslím si, že rozhodnutí krajského soudu bylo správné a trest je dostatečný," doplnil Kandráč.
Osmapadesátiletá žena přijala rozhodnutí žalobce se slzami v očích. Případ se u soudů řešil od prosince roku 2015. U vrchního soudu byl již podruhé, v prvním případě stejný rozsudek krajského soudu zrušil a vrátil k novému projednání. "Jsem moc ráda," řekla žena poté, co opustila soudní síň. "Jsme samozřejmě spokojeni, myslíme si, že to bylo spravedlivé rozhodnutí," řekla její obhájkyně Petra Langerová.
Případ se stal v květnu 2013 v rodinném domě v Dlouhomilově na Šumpersku. Poté, co zdravotnice s praxí na oddělení ARO a JIP muži pod záminkou očkování píchla látku, kterou využívají anesteziologové, řekla mu, že do hodiny zemře. Po aplikaci měl muž dvojité vidění, křeče a problémy s dýcháním. Groerová si vzápětí látku aplikovala sama a snědla lék lexaurin, protože chtěla spáchat sebevraždu. Uvědomila si prý, že udělala hloupost. U soudu se hájila tím, že chtěla muže jen zastrašit, ne zabít.
Žalobkyně u krajského soudu původně požadovala, aby soud ženu potrestal pod hranicí trestní sazby, ale nepodmíněným trestem. Naopak podle obhájkyně se obžalovaná pokusu vraždy nedopustila, nebyl prý prokázán její úmysl. Její čin navrhovala posoudit jako pokus o ublížení na zdraví. Poukazovala i na to, že přípravek byl prošlý, žena ho místo do žíly aplikovala do svalu a navíc se nezjistilo přesné množství přípravku.
Neobvyklý případ se před soud dostal až po více než dvou letech. Groerová byla původně obviněna z ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování, za což by jí hrozily až tři roky vězení. Věc byla nakonec překvalifikována na pokus o vraždu s mnohem vyšší sazbou.