Odborář dostal vyhazov. Prý kvůli heterosexualitě
14.03.2010 12:00 Původní zpráva
Odborář Jaromír Dušek zakládá své úvahy o homosexuálním spiknutí i na tom, že tři členové jeho odborového svazu dostali v Českých drahách výpověď. Minimálně jeden z nich, Jindřich Berounský, se chce bránit u soudu.
Předseda organizace Sdružení odborářů služeb a dopravy (SOSaD) Jaromír Dušek tvrdí, že jeho spolupracovník Jindřich Berounský je jedním z heterosexuálních odborníků, kteří museli v ČD udělat místo "homosexuálním diletantům". "Tady Jindra je živým důkazem toho, co jsem popisoval," ukazuje Dušek ve své kanceláři na předsedu základní organizace SOSaD při generálním ředitelství Českých drah Jindřicha Berounského.
ČTĚTE TAKÉ: Duškovi zablokovali přístup na ministerstvo dopravy
Šéf ČD: Jsem prý dalíkovec, janouškovec i klausovec
"Ano, já jsem heterosexuál. A dostal jsem výpověď," říká Berounský. Výpověď dostal loni v říjnu, když ředitelství zrušilo celý odbor, na němž pracoval jako systémový specialista; na starosti měl regionální vztahy.
Vedení Českých drah to ale odmítá. "Je to naprostý nesmysl," komentuje to v rozhovoru pro časopis TÝDEN generální ředitel drah Petr Žaluda. A dodává, že o místa přišli pouze ti lidé, kteří nebyli pro společnost přínosem.
Navzdory zákoníku práce
Jindřich Berounský je jedním z lidí, kterým České dráhy ve středu zablokovaly přístup do budovy ředitelství. S vysvětlením, že už není jejich zaměstnancem. "S tím nesouhlasím, proti výpovědi jsem se ohradil. Pak jsem dostal výpověď novou, proti níž jsem se znovu ohradil," líčí Berounský.
Za obtížně vyhoditelného jej považuje i zákoník práce - s ukončením pracovního poměru předsedy odborové organizace musí souhlasit jeho odbory.
"I když už nemám kancelář, pracuji dál, považuji se nadále za zaměstnance Českých drah," říká Berounský. Dříve chodil do pracovny ke kolegovi v budově ČD, teď už bude pracovat jen z kanceláře odborů SOSaD vedle autobusového nádraží Florenc. K jeho práci mu prý stačí notebook, telefon a připojení na internet. "I když už po mně práci nikdo nechce a nemám ji komu odevzdat, pracuji na koncepci zastávek," líčí odborář. Tvrdí, že ostatní kolegy ze zrušeného pracoviště České dráhy zaměstnaly v jiných odděleních, pouze on a jeho dva kolegové byli shledáni nadbytečnými. "Pikantní je, že jsme všichni tři odboráři ze svazu SOSaD," říká Berounský.
Pokud se s vedením Českých drah nedomluví na obnovení pracovního místa, hodlá svého bývalého zaměstnavatele žalovat.
- Jaké další výhody kromě nevyhoditelnosti ze zaměstnání mají odboráři?
- Jak si vlastně žijí lidé, kteří šikují ostatní do stávek?
- Co je nejlukrativnějším přivýdělkem odborářů?
- Jaká podezření utkvěla na někdejším králi železnic Jaromíru Duškovi?
Odpovědi na tyto i další otázky najdete v pondělním vydání časopisu Týden.
Foto: ČTK
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.