Obhajoba KSČM
Komunismus? Nejdemokratičtější systém, hlásá Okamura
21.11.2012 12:49
Prezidentský kandidát Tomio Okamura se na svém blogu na iDnes.cz pustil do obhajování KSČM a komunismu. Představuje pro něj nejdemokratičtější systém, který svět poznal. Členové politických stran se podle jeho názoru chovají neupřímně a těží z rozeštvávání společnosti.
Podle Okamury se z KSČM stala legální parlamentní strana, která se principiálně hlásí k liberální demokracii a snaží se touto cestou dospět k socialismu. Naopak většina vládních stran na rozdíl od KSČM zaštítila miliardové zlodějny.
Předlistopadové události jsou podle jeho názoru překonané. KSČM se od nich naprosto distancovala, a dokonce se omlouvá všem obětem represí způsobených KSČ. Naopak zločiny spáchané pravicovými stranami ve jménu jejich vlastních ideologií a demokracie nebyly nikdy veřejně omluveny.
"Zločiny, které Francie páchala v Alžírsku, jsou dodnes tabu. Zločiny USA ve Vietnamu snesou srovnání s jakýmkoli diktátorským režimem - děti, těhotné ženy spálené napalmem, vyvražďování celých vesnic, mučení, otravy a defekty způsobené Agentem Orange," píše Okamura.
Společenství svobodných a rovnoprávných lidí, svobodné federální sdružení komun. K tomuto odkazu se ve své podstatě odvolává komunismus. Kvůli tomu jej tak Okamura označuje za "nejdemokratičtější systém, který svět poznal". Stejně jako každá ideologie a názory mohou být zneužity, stalo se tak i se základní myšlenkou komunismu. Byla použita k získání a dobytí moci, teroru či vlastnímu obohacení. "KSČ a později KSČM se od těchto lidí mnohokrát veřejně distancovala a omluvila za křivdy a zločiny, které ve jménu strany zločinci páchali. Vzdala se principiálně násilí a přihlásila se k liberální demokracii," uvedl.
Podle Okamury každý z prezidentských kandidátů žádal o podporu také KSČM. Proto on sám nechce kádrovat slušné lidi a žádá především o podporu všech těch slušných. "Nechci rozdělovat, chci spojovat. Není důležité politikařit, jestli trochu napravo nebo nalevo - já chci, abychom šli hlavně dopředu, už nemáme čas," píše. Lidé by se dle něj také měli zamyslet nad zbytečným strašením od politiků, kdy někteří sami si komunistickou stranou v minulosti prošli.
O post prezidenta České republiky se ve finále uchází jedenáct kandidátů. Osm z nich, mimo jiné i Tomio Okamura, muselo odevzdat 50 tisíc podpisů od občanů, aby se volby mohli zúčastnit. Podle posledních informací však nastaly problémy s falešnými jmény. Ta se nyní musí prověřit.
Ministerstvo vnitra by mělo tedy nejpozději do pátku oznámit, kteří uchazeči budou do přímé volby puštěni.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.