ODS a Piráti bojují o Prahu. ANO se vydařil Senát a kraje

Domácí
6. 10. 2018 07:56
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Komunální a senátní volby v Česku dnes pokračují druhým dnem. Volební místnosti se zavřely ve 14.00. Oficiální výsledky by měly být k dispozici pozdě v noci nebo v neděli ráno. Průběh druhého dne voleb sledujeme v podrobné on-line reportáži. 

Zájem o hlasování byl v pátek, v první den voleb, zhruba podobný jako při minulých komunálních a senátních volbách před čtyřmi lety. Senátory si tehdy přišlo vybrat v prvním kole voleb zhruba 39 procent voličů, obecní zastupitele pak 44,5 procenta lidí.

Mezi páteční voliče patřil prezident Miloš Zeman a tradičně i lídři sněmovních stran. Předseda vlády a ANO Andrej Babiš označil za hlavní cíl svého hnutí vyhrát v Praze, kde ovšem pomýšlí na prvenství podle svého lídra Ivana Bartoše i Piráti. Předseda ODS Petr Fiala by chtěl, aby jeho strana uspěla ve velkých městech. Předseda ČSSD, vicepremiér a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček má za to, že pro sociální demokracii budou zkouškou až krajské volby za dva roky.

Volební účast  se v sobotu pohybovala kolem 40 procent. Podle členů některých komisí ji táhnou dolů hlavně velká města.

ŽIVĚ: Volby jsou tu. Češi určí složení Senátu i radnic. Kdo ovládne Prahu?

Autor: - red -, ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ