Kritika
Okamura: Babišova vláda podléhá diktátu Bruselu a Berlína
14.07.2018 13:32 Aktualizováno 14.07. 14:29
Menšinový kabinet hnutí ANO Andreje Babiše a ČSSD podléhá diktátu Bruselu a Berlína, v diskusi o migrační krizi nakonec kapituluje, uvedl na volební konferenci SPD zakladatel hnutí a jeho předseda Tomio Okamura. Babiš podle něj postupuje jako obchodník. Evropskou unii Okamura označil za šílený projekt neomarxismu, který je třeba odmítnout. Ve zhruba půlhodinovém projevu také uvedl, že v Česku hrozí nebezpečí totalitarismu a elitářského fašismu, a to prostřednictvím neziskových organizací podporovaných ze zahraničí.
"Nejsme národ a země, která by si zasloužila zmizet a splynout v beztvaré Evropě," uvedl před 150 delegáty konference. Migraci označil za plán EU na likvidaci národních států. Zdůraznil úsilí SPD na zavedení obecného referenda či boj proti šíření islámu. "Náš cíl je jiný, chceme aby v této zemi vládlo deset milionů občanů bez Bruselu a Berlína. Vláda zkouší převzít naše teze v migrační krizi, bude to marné," uvedl.
Babiš podle něj mluví jinak v Praze a jinak v Bruselu, což skončí tím, že Česko bude muset buď se svým názorem ustoupit, nebo se radikálně rozhodnout. Okamura je přesvědčen, že česká vláda zvolí kapitulaci. ANO si podle něj myslí, že převezme programové priority SPD a bude je realizovat s ČSSD a KSČM.
Poznamenal, že jeho postoj k ANO nevychází z toho, že Babišovo hnutí ustoupilo od plánu spolupráce s SPD. "Je lež, že jsme uražení, protože tam nejsme, nikdy jsme o koalici nejednali," zdůraznil. SPD podle něj nabídlo vítězi voleb možnost podpory vlády odborníků, které by ANO nominovalo s podmínkou, že takové vláda podpoří priority SPD. "Neustoupili jsme z referenda, proto ta vláda nevznikla," popsal volební jednání s Babišovým hnutím. SPD bude podle něj přísnou a tvrdě pracující opozicí, která podpoří takové návrhy, které budou v souladu s jejím programem či potřebami republiky.
Okamura v projevu zdůraznil, že hnutí získává členy, oproti loňskému podzimu, kdy hovořil o 11 tisíců členů, se dnes podle něj k uskupení hlásí na 13 tisíc lidí. Členové hnutí přitom musí čelit osočování, uvedl. "Každý, kdo projeví názor, je vystaven lžím, urážkám a skutečné nenávisti," řekl. Když SPD upozorňuje na nebezpečí islamizace, je kritizováno stejně jako spisovatel Karel Čapek, když ve 30. letech upozorňoval na nebezpečí fašismu, prohlásil Okamura.
Za nejbližší zkoušku hnutí označil Okamura blížící se komunální a senátní volby. V jarních volbách do Evropského parlamentu pak podle něj musí SPD uspět a pokusit se potlačit neomarxistickcký projekt Evropské unie. "Chtějí nás osvobodit od našich národních tradic, svobody," uvedl. Na úrovni Evropy je podle něj třeba pěstovat spolupráci se spřízněnými stranami, zástupci některých z nich na konferenci vystoupili.
K spolupráci stran, které prosazují Evropu svobodných a samostatných národů, vyzval na jednání s díkem SPD předseda frakce Evropa národů a svobody (ENF) v Evropském parlamentu Gerolf Annemans.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.