Písmo o nás může prozradit víc, než si dokážeme připustit. Podle grafologů má například zpěvačka Aneta Langerová problém s mužským vzorem. Co odhalili u vězně Ivana Roubala a na jaké známky nepoctivosti si dát při psaní pozor?
Co se dá zjistit z rukopisu cizího člověka? Rozeznáme třeba poctivého obchodníka od zloděje? Opravdu nám k tomu pomůžou takové indicie, jako je sklon písma, jeho velikost či ostré tahy? Většina lidí přisuzuje grafologii podobné schopnosti jako hádání z kávové sedliny nebo věštění z křišťálové koule. Ti, kdo se jí živí, však dávají svůj obor na roveň daktyloskopii.
"Písmo nelže," tvrdí Zuzana Dobiášová, autorka knihy Grafologie pro každého (2002) a předsedkyně Asociace grafologů ČR. Stejně jako neexistují dvoje totožné otisky prstů, tak podle ní nenajdeme dva lidi se stejným rukopisem. Proto si kriminalisté a odborníci na písmo na základě dvou podpisů troufnou například rozhodnout, že je zkoumaná závěť nepravá. A grafologové se třeba nebojí personálním agenturám doporučit, který z uchazečů se na vypsané pracovní zařazení hodí a který nikoli.
* Podle jakého písma vybírají personalisté manažery?
* Jak se stát grafologem a jak písmoznalcem?
* Proč je důležité, jak píšete třeba "m" a "y"?
* Jak píše trojnásobný vrah Miloslav Širůček a jak politik Alexandr Vondra?
* Jaká je úspěšnost grafologických analýz?
Odpovědi na tyto a další otázky najdete v novém čísle časopisu TÝDEN, které vychází v pondělí 27. února 2012.