Australská spisovatelka Germaine Greerová, která se narodila 29. ledna 1939, patří k jedněm z nejvlivnějších světových feministických spisovatelek. Proslavila se provokativní knihou Eunuška, která vyšla v roce 1970.
Greerová vystudovala pedagogiku na univerzitě v Melbourne, poté se stala členkou levicové anarchistické organizace Sydney Push, která mimo jiné odmítala monogamii. V 60. letech se Greerová přestěhovala do Británie a začala učit na univerzitě v Cambridge.
Její feministická studie Eunuška analyzuje ženství a stereotypy s ním spojené, za chybu například považuje, že ženy odmítají svou sexualitu. Zároveň si všímá i situace mužů, které považuje za stejně nesvobodné jako ženy. Po vydání knihy, která se záhy stala bestsellerem a byla přeložena do několika jazyků, cestovala Greerová po světě a podporovala feministické hnutí. V roce 1972 byla na Novém Zélandu kvůli používání vulgarismů zatčena.
Mezi její další díla patří Překážkový závod (1979), Pohlaví a osud, Politika lidské plodnosti (1984) či Přechod (1992). Život Greerové zachytila australská novinářka Christine Wallaceová v biografii Nezkrocená saň (1999). Greerová s knihou nesouhlasila a vyjádřila se k ní velmi kriticky.