Výtvarník s pseudonymem Hergé alias Georges Remi, od jehož úmrtí uplyne 3. března 35 let, se stejně jako jeho komiksový reportér Tintin zařadili do společnosti nejslavnějších Belgičanů. Tintin v krátkých pumpkách s nazrzlou čupřinou vlasů, provázený psem Filutou a dalšími přáteli i zloduchy, zažívá ta nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech k potěšení svých četných fanoušků.
Georges Prosper Remi se narodil 22. května 1907 v Etterbeeku, v malé obci poblíž Bruselu. Kreslil rád již od dětství. Poprvé uveřejnil obrázkový příběh ve skautském časopise. Když bylo kreslíři-samoukovi jednadvacet, vyšel mu v roce 1929 v dětské příloze novin Le XXe Siécle, kde byl zaměstnán, jeho první tintinovský komiks. Remi se už tehdy podepisoval jako Hergé, podle fonetického přepisu jeho iniciál R. G. V příběhu Tintin v zemi Sovětů reportér zjišťuje, že v tomto dalekém kraji se staví potěmkinovské vesnice, stát obírá rolníky a vyváží obilí. Francouzští komunisté na to konto knihu zavrhli a označili ji za "primitivní antikomunismus".
Kromě nejslavnějších příhod Tintina stvořil Hergé také série nazvané Quick & Flupke (1930) či Jo, Zette a Jocko (1935). Po roce 1940 působil jako šéfredaktor přílohy Soir Jeunesse deníku Le Soir, ve které i nadále uveřejňoval Tintinova dobrodružství. Hergé je vydal ve 23 knihách, přičemž poslední příběh Tintin a Pikarové vyšel v roce 1976. Reportér pronikl i na filmové plátno (natočil ho Steven Spielberg), objevil se na poštovní známce, na minci, a v Bruselu má dokonce sochu. Po výtvarníkovi, který byl oceněn mnoha cenami (například Grand Prix Saint Michel za celoživotní dílo), byla zase pojmenována jedna z vesmírných planetek.
Hergého komiksu se prodalo přes 200 milionů sešitů ve zhruba 60 jazycích. Samotný autor v posledních letech života bojoval s leukémií, které nakonec 3. března 1983 ve věku 75 let v Bruselu podlehl. Práva na příběhy o chlapeckém reportérovi, jakožto i na další zboží s ním spojené, spravuje nyní rodina Hergého vdovy Fanny Rodwellové.