Ostravská galerie připravuje výstavu Kdo je vítězem?

Kultura
19. 6. 2018 22:21
Dům umění v Ostravě.
Dům umění v Ostravě.

Galerie výtvarného umění Ostrava připravuje výstavu inspirovanou sportem. Představí na ní 26 současných výtvarníků z Česka, Urugaye či Ruska, kteří nabídnou různé pohledy na sportovní klání a na první pohled zcela nesouvisející asociace. Expozice Kdo je vítězem? bude k vidění v ostravském Domě umění od 20. června do 9. září. Řekla to mluvčí galerie Jana Malášek Šrubařová.

"Základním rysem sportovních klání je časová ohraničenost daná pravidly určujícími kromě jiného začátek a konec soupeření. Obdivovaní sportovci, idoly fanoušků, v tomto případě atleti, jejichž výlučnost určuje talent, píle, vytrvalost, nasazení, odvaha a odhodlanost, nezřídka překonávají při sportovních utkáních sebe sama, ale i možná úskalí a překážky," uvedla mluvčí.

Hlavním motivem výstavy je podle ní téma trasy, časově vymezené sekvence, cesty životem, stopy ohraničené body A a B. "Středobodem je promítaný obraz Igora Korpaczewského zobrazující figuru muže (The Timeman, 1998), běžce odměřujícího čas. Od něho se rozvíjí vícesměrné prostorové uspořádání celku výstavy tvořené mixem děl klasických a nových médií," doplnila mluvčí.

Na výstavě se představí například Silvina Arismendiová, Vasil Artamonov, Pavel Baňka, Tomáš Císařovský, Patricie Fexová, Mira Gáberová, David Hanvald, Tomáš Hlavina, Ondřej Kopal a řada dalších.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Válek Dalibor

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ