Výstava výtvarníka Františka Skály, která se od března konala v pražské Valdštejnské jízdárně, přilákala téměř 65 tisíc návštěvníků. Řadí se k divácky nejúspěšnějším výstavám, které Národní galerie v Praze v posledních letech připravila. Výstava skončila v neděli stejně jako přehlídka německého malíře Gerharda Richtera, jíž od dubna vidělo v paláci Kinských 54 950 lidí. Sdělila to mluvčí NG Tereza Ježková.
Více návštěvníků než na Skálu přišlo za poslední léta do NG jen na výstavu umění z doby Karla IV., která byla s celkovou bilancí 92 857 návštěvníků nejúspěšnější tuzemskou výstavou roku 2016. Stala se také pátou nejnavštěvovanější výstavou středověkého umění na světě. Výstavy starého umění jsou ale v Česku pro širší publikum atraktivnější, současné umění, k nimž výstavy Skály i Richtera patří, mají v tuzemsku diváckou bilanci v řádech desetitisíců jen výjimečně.
Výstava Františka Skály začala 9. března a od počátku do Valdštejnské jízdárny lákala množství návštěvníků. Jejich konečný počet 64 969 lidí překonal o polovinu Skálovu výstavu v Galerii Rudolfinum v roce 2004, která ale tehdy trvala jen dva a půl měsíce, ta současná téměř půl roku. Skálova Jízdárna překonala v divácké úspěšnosti i výstavu Henriho Rousseaua z loňského roku, kterou vidělo 57 047 lidí.
Expozice slavného malíře Richtera v paláci Kinských byla od 25. dubna první rozsáhlou retrospektivou umělce ve východní Evropě. Více než 70 děl představilo široké spektrum jeho tvorby od fotorealistických maleb po geometrické abstrakce.