Smrt <span>zlobivého hocha</span>

Relax
18. 1. 2008
bez popisku 40118
bez popisku 40118

Brad Renfro zřejmě zemřel na předávkování.Po Johnu Belushim či Riveru Phoenixovi ztratil Hollywood dalšího mladého herce, jehož slibnou kariéru nahlodaly a nakonec zřejmě definitivně ukončily drogy. Pětadvacetiletý Brad Renfro byl nalezen mrtvý ráno po večírku ve svém domě v Los Angeles. 

Brad Barron Renfro se narodil 25. července 1982 v Knoxville, stát Tennessee. Rodiče se rozvedli, když mu bylo pět a vychovávala ho babička Joanne. Začínal jako dětský herec ve školních představeních, jež měla varovat před drogami, třebaže už měl za sebou první zkušenosti s jointy a alkoholem.

Ve filmu debutoval ve dvanácti letech rolí malého svědka ze Schumacherova přepisu Grishamova právnického thrilleru Nebezpečný klient (1994). Jako by to předznamenalo jeho další dráhu, když nedostával zdaleka jenom úlohy roztomilých chlapců, ale spíš náročné psychologické party rozvrácených puberťáků. V Hortonově Léku (1995) pomáhal vyléčit smrtelně nemocného kamaráda, byl Huckleberrym Finnem v Hewittově twainovské adaptaci Tom a Huck (1995). Hereckou cenu na tokijském mezinárodním filmovém festivalu získal za vynikající part studenta Todda Bowdena, jenž propadne násilí při pátrání po minulosti souseda, nacistického vraha v Singerově přepisu Kingovy novely Nadaný žák (1998). 

Viděli jsme ho také jako mladého delikventa Michaela v Levinsonových Spáčích (1996), prodavače Joshe ve Zwigoffově komedii Přízračný svět (2001) a naposledy jako cizince v Mayburyho Svěrací kazajce (2005). Hrál také zneužívaného studenta Martyho, který se s kamarády rozhodne odstranit svého trýznitele v Tyranovi (2001) Larryho Clarka a člena uličního gangu Bobbyho v Kalvertově Divoké krvi (2002). Premiéry právě zfilmované povídky Breta Eastona Ellise Informátoři v režii Gregora Jordana, kde se objevil vedle Winony Ryderové a Mickeyho Rourkeho, se už nedožil.

Delší než soupis jeho rolí by byl záznam Renfrových problémů se zákonem, které se táhly deset let včetně přechovávání kokainu, heroinu a marihuany, krádeže jachty nebo jízdy v opilosti bez řidičského průkazu. Předloni v květnu si odseděl deset dní. Několikrát se marně pokoušel o léčbu ze závislostí a snažil se obelhávat sebe i veřejnost úvahami typu: „Každej si myslí, že jsem lotr. Užil jsem si svý, ale nejradši sedím doma a hraju si na kytaru blues."  Naopak pokračoval přímou cestou až k sebezničení. 

Foto: AP

Autor: - rej -

Naše nejnovější vydání

TÝDENSedmičkaTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ