„Vítej, ctěný čtenáři! Doufám, že se ti toto vydání Fyzikálního časopisu zamlouvá. Pozoruhodný kus technologie, na který se právě díváš, představuje revoluci v distribuci vědeckých poznatků.“ Těmito slovy promlouvá pošahaný teoretický fyzik Sheldon, postava z televizního seriálu Big Bang Theory, ke čtenářům/divákům první videoreklamy na stránkách tištěného časopisu.
Reklama propaguje limonádu Pepsi Max a podzimní vysílací schéma televize CBS. V pátek 18. září vyjde v americkém časopisu Entertainment Weekly (Fyzikální časopis, to je jen vtip). Vzhledem k vysokým výrobním nákladům si ji však budou moci prohlédnout jen předplatitelé v aglomeracích New York a Los Angeles. Ostatní čtenáři se musí spokojit s obyčejnou tištěnou verzí.
Přestože má první videoreklama ještě daleko k novinám s pohyblivými obrázky, jak je známe například ze sci-fi filmu Minority Report či z Harryho Pottera, jedná se zřejmě o životaschopný formát, zvlášť pro propagaci nových filmů a televizních pořadů.
Časopis Entertainment Weekly má náklad 1,8 milionu výtisků. Do kolika z nich obrazovku zamontuje, nechce zveřejnit. Mediální manažer obeznámený s novou technologií ve Financial Times odhadl, že inzerenta jedna taková videoreklama vložená do 100 tisíc výtisků přijde na „několik málo milionů dolarů“. Celostránkový inzerát ve stejném časopisu přitom stojí při nákladu 1,8 milionu asi 160 tisíc dolarů.
Vedle samotného oslovení čtenářů časopisu je cílem inzerentů vyvolat novým reklamním formátem rozruch, jehož projevem je i tento a stovky podobných článků na internetu. Díky nim se dostanou do povědomí čtenářů i propagované výrobky (limonáda a televizní pořady). Právě tím ospravedlňují inzerenti vysoké výrobní náklady. Podobný krok se loni vyplatil časopisu Esquire, který vyšel s „proměnlivou“ obálkou vyrobenou technologií E Ink. Jedná se o černobílý displej využívaný například v elektronických čtečkách knih. Zážitek čtenářů z časopisu nebyl kdovíjaký, ale mluvilo se o něm po celém světě několik dnů.