Stát se letos chystá investovat 200 milionů korun na propagaci značky Klasa, která má garantovat kvalitní potraviny. Státní zemědělský intervenční fond chce prý naučit spotřebitele rozeznávat rozdíly v kvalitě potravin, a tak v dubnu spustí první fázi nové reklamní kampaně.
Kampaň se sloganem „Výjimečná kvalita zaručena" bude spotřebitelům vysvětlovat, proč je výhodné upřednostňovat potraviny označené logem Klasa. První fáze kampaně bude v tištěných médiích a na venkovních poutačích. Od června, kdy proběhne spotřebitelská soutěž, budou přibývat další média.
Reklama by se měla objevit v televizí a rádiu a na místech prodeje, například v hypermarketech, kde budou probíhat informační akce pro spotřebitele. Dozvědí se o rozdílech v potravinách a budou je moci ochutnat. Značka se bude také prezentovat na připravovaných veletrzích a Road Show Klasa, na nichž chce spotřebitelům v regionech přiblížit nabídku potravin s logem této značky.
Kreativní zpracování kampaně pochází z dílny reklamní agentury Momentum, která zvítězila v tendru na konci minulého roku. Národní značka kvality Klasa je udělována pouze prověřeným potravinářským výrobkům, které splňují kvalitativní a bezpečnostní kritéria i příslušné normy ČR a EU. Požadavky pro její udělení jsou přísnější než běžné hygienické a potravinářské normy. Značka je udělována šestým rokem a v uplynulém roce získalo tuto certifikaci 130 produktů od 55 výrobců.
Státní zemědělský intervenční fond se stará i o komunikaci značky Bio, první biokampaň probíhala v loňském roce a počítá se s jejím pokračováním po další dva roky. Z bruselské a české pokladny je na ní vyčleněno celkem 28 milionů korun. Její realizaci má na starosti agentura Ogilvy.
Foto: archiv