Ředitel zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč byl soupeřem Petra Dvořáka v boji o křeslo generálního ředitele televize. Před volbou mu nepřímo připomněl i jeho členství v KSČ. Nyní, po více než šestnácti letech, v ČT končí. "Nikdo mě k ničemu netlačil, odcházím dobrovolně," řekl serveru iHNed.cz. Svůj odchod mezitím údajně potvrdil i šéf programových okruhů Radek Žádník a kariéru v ČT ukončili také její obchodní ředitel Robert Kvapil a finanční ředitelka ČT Lujza Oravcová .
Všichni čtyři zmiňovaní manažeři ze svých funkcí odejdou prý už k 30. září, což na Kavčích horách vyvolalo další vlnu nejistot. Jména jejich nástupců, kteří by měli převzít příslušné kompetence, totiž zatím nejsou známa. A další odchody z dosavadního managementu se očekávají...
Bývalý šéf Novy Petr Dvořák se ujme své nové funkce generálního ředitele ČT oficiálně až 1. října. Koho si přivede, zatím nesdělil. Spekuluje se ovšem o příchodu řady lidí, se kterými dříve spolupracoval právě v Nově.
Nemluvili jsme spolu, ale odcházím
Bradáč působil od roku 1994 v zahraniční redakci ČT, nejprve jako řadový redaktor a později jako šéf zahraničního zpravodajství. V letech 2003 až 2008 byl stálým zpravodajem v USA, po návratu se stal ředitelem vnějších vztahů televize. Od listopadu 2009 byl vedoucím sekretariátu generálního ředitele Jiřího Janečka a od letošního srpna vedl jako ředitel kanálu ČT24 zpravodajství televize.
"Dnes jsem se rozhodl podat výpověď. S panem (Petrem) Dvořákem jsem nemluvil. Došel jsem k závěru, že naše představy o ČT jsou neslučitelné, a proto uvolním místo Dvořákovu týmu," uvedl dnes odcházející obchodní ředitel Kvapil (v uvedené funkci byl od roku 2008) podle serveru E15.
Žádník se stal šéfem všech čtyř programů ČT loni v červenci. Od roku 1994 pracoval v Investiční a poštovní bance, poté vystřídal několik funkcí v několika firmách. Před nástupem do ČT pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. S Kvapilem a Bradáčem k sobě měli v poslední době poměrně blízko.