Katarem financovaná vysílací společnost Al-Džazíra suspendovala dva novináře, kteří zveřejnili video, jež zpochybňovalo holocaust. Video se objevilo na arabském serveru AJ+ a tvrdilo se v něm, že sionistické hnutí přehnalo počet obětí holocaustu a že z genocidy nejvíce vytěžil Izrael. Informoval o tom server BBC. Nacisté během holocaustu vyvraždili asi šest milionů Židů.
Vypravěč ve videu položil otázku "Proč se soustředí pouze na ně?", čímž měl na mysli židovské oběti. Následně obvinil Židy, že využívají finanční prostředky a média k tomu, aby se pozornost soustředila zejména na utrpení Židů.
Video bylo zveřejněno na twitterových a facebookových účtech AJ+ v pátek večer s titulkem "Jaká je pravda o holocaustu a jak z něj sionistické hnutí těží?" Původní znění bylo zveřejněno v arabštině a stalo se terčem ostré kritiky, když nevládní organizace Middle East Media Research Institute (MEMRI) na twitteru zveřejnila anglický přepis. MEMRI sídlí v USA.
Zpochybňování počtu židovských obětí holocaustu, tvrzení, že Židé manipulují médii nebo že Židé či Izrael z holocaustu těží, jsou označována za antisemitismus.
Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí Emmanuel Nahšon video považuje za "nejhorší formu zhoubného zla". "Takto Al-Džazíra vymývá mozky v arabském světě a prodlužuje nenávist vůči Izraeli a Židům... Lži a nenávist propagovaná ideologickými potomky Der Stürmeru," doplnil. Der Stürmer byl antisemitský týdeník šířící nacistickou propagandu.
Prominentní reportér Al-Džazíry, britský novinář Mehdi Hasan, uvedl, že je rád, "že šéfové Al-Džazíry podnikli disciplinární kroky" ohledně "strašně urážlivého a hloupého videa".
V neděli večer Al-Džazíra vydala oficiální prohlášení, v němž informovala, že video bylo rychle smazáno a že podnikla disciplinární kroky a dva novináře kvůli jeho obsahu suspendovala z redakce. Video bylo podle televize rovněž publikováno bez řádné kontroly, zatímco šéf digitálního oddělení oznámil, že požaduje povinné školení novinářů proti zaujatosti.
Řada lidí nicméně poukázala na rozdíly mezi arabskou Al-Džazírou a materiálem, který vydává v angličtině. Zpravodajský server BBC v analýze poukazuje na to, že zatímco je anglický materiál Al-Džazíry různorodý a přináší témata, o kterých se dostatečně neinformuje, arabské vydání je podstatně zaujatější. Z anglického vydání je například jen zřídka znát, že je Al-Džazíra financována Katarem. Z arabského vysílání je pak často jasné, jak se televize staví ke klíčovým tématům v regionu.