Reader's Digest v USA už <span>nepotřebuje bankrotovou ochranu</span>

23. 2. 2010 07:54
Reader's Digest Association se skoro zbavila dluhů. Zatím jen v USA.
Reader's Digest Association se skoro zbavila dluhů. Zatím jen v USA.
Reader's Digest Association se skoro zbavila dluhů. Zatím jen v USA.Vydavatel časopisu Reader's Digest, společnost Reader's Digest Association Inc.,  se ve Spojených státech vymanila z bankrotové ochrany, kam vstoupila loni v srpnu. Firmě se podařilo snížit zadlužení o 75 procent.

Součástí ochrany před věřiteli byly pouze operace v USA. Operací v Kanadě, Latinské Americe, Africe, Asii, Austrálii, na Novém Zélandě a v Evropě, včetně České republiky, se tento krok nedotkl. Britská součást Reader's Digest však koncem minulého týdne uvedla, že požádala o nucenou správu, což je v podstatě ekvivalent soudní ochrany před věřiteli.

ČTĚTE TAKÉ: CME koupí bulharskou komerční televizi bTV


Srpnové žádosti o ochranu před věřiteli předcházela dohoda o snížení dluhu. Věřitelé podle dohody místo části dluhu získali majetkový podíl ve firmě. Cílem skupiny bylo snížit zadlužení na 550 milionů USD (10,4 miliardy Kč) z původních 2,2 miliardy USD.

Firma po opuštění ochrany před věřiteli má rovněž nové představenstvo, jehož součástí je i bývalý finanční ředitel CBS Frederic Reynolds. Společnost také získala revolvingový úvěr 50 milionů USD, napsala agentura Reuters.
 
Mediální společnost má pobočky ve 44 zemích světa. Prodává knihy, časopisy, vzdělávací produkty, hudbu a filmy. Časopis Readers's Digest je podle firmy největším placeným časopisem na světě podle nákladu.

Časopis byl založen v roce 1922. Náklad však výrazně klesl ze svého vrcholu 17 milionů kusů v 70. letech minulého století na předloňských osm milionů. Reader's Digest vydává 94 časopisů a prodává kolem 40 milionů knih a hudebních a filmových nahrávek ročně.

Foto: profimedia.cz
Autor: Radek John

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ