Speciálu Charlie Hebdo se prodalo milion kusů, chystají dotisk

Relax
8. 1. 2016 19:24
Speciální číslo časopisu Charlie Hebdo.
Speciální číslo časopisu Charlie Hebdo.

Milion výtisků zvláštního vydání francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, které vyšlo ve středu u příležitosti prvního výročí teroristického útoku proti jeho redakci, se již prodal a připravuje se dodatečný náklad. Oznámilo to vedení časopisu.

"Ve snaze vyhovět větší poptávce, než se očekávala, Charlie Hebdo v sobotu dodá do stánků nové výtisky nad rámec původního milionu," uvedla redakce v prohlášení. V jiných týdnech prodá list asi 280 tisíc výtisků.

Dvojité vydání s 32 stranami místo obvyklých 16 se od středy prodávalo na stáncích nejen ve Francii, ale po celém světě. Na titulní stránce je zobrazen křesťanský Bůh s krví potřísněnými končetinami a vousy a se zbraní na zádech. Titulek pod názvem časopisu hlásá: "Rok poté: Vrah je stále na útěku." Kritice náboženství i náboženského fanatismu se věnují i další kresby a karikatury zvláštního vydání.

Dva francouzští džihádisté 7. ledna 2015 postříleli v pařížském sídle časopisu 12 lidí včetně několika karikaturistů a redaktorů. Útočníci tvrdili, že tak chtěli potrestat Charlie Hebdo ze jeho karikatury proroka Mohameda. Nejen podle radikálních muslimů tím list urážel jejich víru.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Soutěž o vstupenky na muzikál Jakoubek

Relax
28. 4. 2025

Nová perspektiva: Návrhářka Kladošová vytvořila dílo inspirované speciální edicí zařízení VEEV ONE

Relax
29. 4. 2025

Soutěž o vstupenky na výstavu Back in Time

Relax
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ