Téměř k nerozeznání
Dřevoplasty válcují dřevo, mají skvělé vlastnosti a přírodní vzhled
24.07.2015 13:10
Díky moderním technologiím už v dnešní době není problém pořídit si kompozitní materiály, jako jsou například dřevoplasty, které jsou téměř k nerozeznání od klasického dřeva a přitom mají tyto WPC materiály spoustu vlastností, jež si uživatelé nemohou vynachválit.
Klasické dřevo totiž potřebuje pravidelnou péči v podobě olejových nátěrů minimálně dvakrát za rok. Pokud tento proces zanedbáte, ztrácí dřevo velmi rychle životnost, barvu a můžou ho napadnout škůdci. Tento přírodní materiál totiž nedokáže sám od sebe odolávat změnám počasí. Takovou terasu pak můžete klidně během dvou let vyměnit za novou.
Dřevoplasty mají dlouhou životnost, na některé dává výrobce záruku až 25 let. "Na trhu jsou produkty různé kvality. Důležité je si zjistit informace o výrobci, dát přednost výrobkům, kde známe výrobce, licenci a výrobcům, kteří nabízejí dlouhou záruku. Při volbě kupujícího doporučujeme masivní plná prkna, která se se oproti dutým prknům například nemusí spádovat. Důležité také je, jaká výrobce používá barviva a UV filtry. Kupující by neměl opomenout zjistit si typ použitého polymeru v plastu," uvedla marketingová manažerka WPC - WOODPLASTIC, a. s., Zuzana Krucká.
Položit takovou terasu není pro zručného kutila náročné, ale pokud jen trochu váháte, je lepší, když prkna položí zkušení montážníci. Výsledkem pak bude krásná terasa, která se nerozpaluje, stačí ji opláchnout vodou, můžete po ní chodit naboso, aniž byste si zadřeli třísku, a neuvidíte na ní žádné vruty.
Důležitým faktorem při výběru materiálu pro stavbu teras je pochopitelně i cena. Přestože za metr čtverečný kvalitního WPC zaplatíte kolem 2500 korun, což je jen o pár stovek víc než za dřevo, vyplatí se. K ceně dřeva totiž musíte připočítat náklady za každoroční nátěry, jejichž cena se může například u terasy o velikosti 80 m2 vyšplhat při nátěru dvakrát za rok na 10 tisíc korun. Dřevoplasty tak v souboji s přírodním materiálem jasně vyhrávají.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.