Kanaďanka se vzdala své budoucí úspěšné kariéry módní návrhářky v New Yorku, vyměnila módu za bambus a šla ve stopách jejího otce. Odjela do Indonésie rekonstruovat staré rozpadající se "chatrče" v přepychová bambusová sídla. Její největší inspirací byli pro ni především její rodiče, kteří na Bali vybudoval známou "Zelenou školu" (Green School), její otec je navíc také zakladatelem místní luxusní šperkařské firmy John Hardy.
Elora Hardyová měla předpoklady k tomu, že se stane známou módní návrhářkou, avšak propadla kráse bambusových domků na Bali. Odjela za svým otcem a matkou do Indonésie a založila zde firmu s názvem Ibaku, ve které pracuje společně se svým bratrem Orinem. Se svým pracovním týmem, jehož jádrem je skupinka indonéských designérů a zahradních architektů, staví Elora luxusní bambusové domy již pět let. A sklízí úspěch.
Jejich cílem je na ostrově postavit co nejvíce bambusových domů a dát tak práci mladým talentovaným řemeslníkům. V bambusu, jako stavebním materiálu, vidí velký potenciál a myslí si, že je příliš podceňován. Firma se také pokaždé snaží vymyslet naprosto originální design. V současnosti má Elora se svým týmem na kontě přes čtyřicet novostaveb, k nimž patří i takzvaná "Green Village" - součást Zelené školy.
Balijská Zelená škola, jež v roce 2012 byla oceněna titulem "Nejzelenější škola na světě", je dílem především otce Elory. Ten jako student umění v roce 1975 odjel na Bali, kde ho zaujala práce místních řemeslníků - usadil se zde a začal s nimi vyrábět šperky. Později založil nyní celosvětově známou šperkařskou firmu - John Hardy.
O pár let později zde Hardy potkal spřízněnou duši, Američanku Cynthiu, se kterou se následně oženil. Společně si pak v roce 2008 splnili sen a vybudovali na ostrově Zelenou školu.
Prvních studentů bylo zhruba 90, ale od té doby počet stoupá. Hlavní důraz je v osnovách kladen na tzv. "green studies" a ekologickou výchovu. Děti se zde učí o životním prostředí, obnovitelných zdrojích energie či organickém farmaření. Součástí studijního programu je ale i šnorchlování v moři, vycházky k místním vulkánům či termálním pramenům. A ve školním areálu se nachází například aréna z bahna, kde se nacvičují nejrůznější bojová umění.