S kamenným výrazem
Česko šikanuje poker. Profík: Tahle hra fakt není o náhodě
01.06.2014 07:02 Původní zpráva
Nelze přesně zjistit, kolik Čechů má poker jako hlavní (a masivní) zdroj příjmů. Lidé z komunity odhadují, že jich je kolem pěti set. Jedním z nejlepších je Martin Hrubý. "Český poker už má ve světě jméno. Nejsme jako Italové, o nichž je známo, že hrají cokoliv s esem," usmívá se Hrubý.
Vedle Martina Stazska, který se v roce 2011 probojoval do finále hlavního turnaje Světové pokerové série, v němž skončil druhý a celkem si tak vydělal 5 433 086 dolarů (podle tehdejšího kurzu 98 milionů korun), je Hrubý asi nejznámější český hráč v zahraničí. Už jen kvůli tomu, že je již několik let jednou z tváří největší pokerové herny na světě - PokerStars.
"Pokeru se věnuji asi osm až deset hodin denně. Je to pro mě normální práce. Samozřejmě výhoda je, že když do ní nechci, tak nemusím," usmívá se muž, jehož největší trefou bylo druhé místo z European Poker Tour ve Vídni, kde v roce 2010 vyhrál celkem 470 tisíc eur (tehdy téměř 12 milionů korun). V tu dobu už byl tváří PokerStars, dařilo se mu na internetu i v živé hře. "Jezdil jsem na menší turnaje po východní Evropě, kde byl buyin (vklad) kolem 500 až 1000 eur. A vyhrával jsem. Postupně jsem jen navyšoval bankroll, tedy peníze na hru."
K pokeru se dostal tak jako většina - začal hrát s kamarády. "Podnikal jsem, měl jsem dva sportbary, vydělával slušné peníze. Pak jsem jako koníček začal hrát poker. A postupem času jsem zjistil, že se bavím a ještě tím vydělávám," vzpomíná na své začátky Hrubý "Nejprve jsem si řekl: O. K, dneska jsem vyhrál, zítra zase prohraju. Jenomže to tak nebylo. Zjistil jsem, že to víc a víc chápu, že vše zapadá do sebe, dává smysl. Že nejde o hru náhody."
* Proč české zákony šikanují poker?
* Jde o hazard, nebo o dovednostní hru?
* Jak vypadá turnaj, na němž se schází česká špička?
* Jak spolu hráči při hře komunikují a co je to vůbec za lidi?
* Proč hrozí desetimilionová pokuta při hraní on-line pokeru?
Odpovědi na tyto a další otázky najdete v časopisu TÝDEN, který vychází 2. června 2014.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.