Tak bombastické Euro tu snad ještě nebylo. Do Francie se na evropský šampionát sjelo 552 hráčů v celkové hodnotě 132 miliard korun. Za to by se pořídilo skoro 140 největších modrých diamantů Oppenheimer blue nebo vražedná síla stovky bojových letounů Gripen. Začíná velký fotbalový byznys.
Pořádat Euro se vyplatí. Francouzští organizátoři počítají s příjmy v přepočtu přes 78 miliard korun. Sponzoři se mohou přetrhnout. Mít reklamu na Euru však není jen otázkou prestiže, ale i pořádného balíku peněz. Vždyť jen finále posledního šampionátu v Polsku a na Ukrajině sledovalo po světě 299 milionů diváků.
Nárůst sledovanosti se očekává i díky zvýšení počtu týmů z šestnácti na čtyřiadvacet, nově se na Euro podívají Islanďané, Slováci, Velšané, Severní Irové a Albánci. Peníze z reklam jen potečou.
3krát byli Francouzi zvoleni jako pořadatelé Eura, kromě letoška ještě v letech 1960 a 1984, 3krát šampionát vyhráli pouze Španělé a Němci
27 miliard korun by měli utratit fanoušci ve Francii, stejně vysoké mají být příjmy za televizní práva
125 milionů korun zaplatila podle kvalifikovaného odhadu Faktoru S Česká televize za vysílací práva
11 miliard korun činí příjmy od sponzorů
675 korun stojí nejlevnější vstupenka, 24 165 korun zaplatíte za nejdražší lístek na finále
13,5 miliardy korun je očekávaná tržba za prodaných 2,5 milionu vstupenek
8,12 miliardy korun si mezi sebe rozdělí 24 týmů; za účast na turnaji inkasuje národní svaz 216 milionů, další milionové bonusy se platí za zisk bodů v tabulce i postup ve vyřazovací části. Šampion může získat až 729 milionů korun
* Jak se liší výplata Petra Čecha a Cristiana Ronalda?
* Který kádr má největší hodnotu?
* Z které ligy přijelo nejvíce hráčů?
* Proč vypadá Pavel Vrba v konkurenci trenérů jako chudý příbuzný?
* Jak vypadá nejhodnotnější jedenáctka Eura?
ODPOVĚDI NA TYTO A DALŠÍ OTÁZKY NALEZNETE V AKTUÁLNÍM VYDÁNÍ ČASOPISU FAKTOR S, KTERÉ JE PRÁVĚ V PRODEJI.