Webber byl na koberečku, přesto bude v Red Bullu i nadále

14. 7. 2011 07:00
Mark Webber bude i v příští sezoně hájit barvy Red Bullu.
Mark Webber bude i v příští sezoně hájit barvy Red Bullu.

Majitel stáje formule 1 Red Bull Dietrich Mateschitz vyloučil možnost, že by tým ukončil spolupráci s australským jezdcem Markem Webberem, který v neděli v Silverstonu překvapivě v závěru útočil na druhé místo svého kolegy Němce Sebastiana Vettela. Rakouský miliardář uvedl, že plánuje s Webberem prodloužit smlouvu i na příští sezonu.

"Cítí se u nás dobře, v týmu je populární. Lepší auto nikde mít nebude a my také nemůžeme na trhu získat lepšího jezdce," prohlásil Mateschitz pro list Salzburger Nachrichten. Po britské Grand Prix se objevily zprávy, že Red Bull by se mohl Webbera zbavit a místo něj přivést zpátky do formule 1 bývalého mistra světa Fina Kimiho Räikkönena.

Šéf týmu Christian Horner však dál neskrývá, že ho Webber hodně naštval. "Vzali jsme ho na kobereček. Riskoval Sebastianovo druhé místo a 33 bodů pro tým," řekl listu Bild. Obhájce titulu Vettel dojel v Silvestronu druhý za Španělem Fernandem Alonsem z Ferrari a vede šampionát už o 80 bodů před Webberem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ