Obavy z Říma se potvrdily, <span>fanoušek United</span> pobodán

27. 5. 2009 13:04
Krvácející fanoušek fotbalistů Manchesteru United.
Krvácející fanoušek fotbalistů Manchesteru United.

Krvácející fanoušek fotbalistů Manchesteru United.Obavy se vyplnily. Fotbalový fanoušek anglického Manchesteru United byl pobodán před hotelem v Římě. K incidentu došlo v ranních hodinách, v den, kdy se v Římě hraje finále Ligy mistrů mezi fotbalisty Manchesteru United a Barcelony.

Fanoušci anglického celku se obávali, že by k takovému incidentu mohlo dojít, protože v minulosti už se do stejných problémů dostali v Římě příznivci Middlesbrough, Arsenalu či Liverpoolu. Řím dokonce dostal přezdívku „město nožů".

ČTĚTE TAKÉ: Fanoušci Manchesteru se bojí "města nožů"

Podle listu Guardian italská policie uvedla, že muž - fanoušek Manchesteru United - byl napaden čtyřmi muži a byl pobodán na stehně v blízkosti hotelu, kde byl ubytován. Jeho zranění údajně nejsou vážná, ale leží v jedné z nemocnic italského hlavního města. Pachatelé již prý byli dopadeni.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO PŘED FINÁLE: Beckhamovy a Rivaldovy parády
                        TÝDEN.CZ: Spočítali jsme. Ligu mistrů vyhraje Manchester

Odhaduje se, že v Římě by mělo být až 30 tisíc příznivců anglického mistra. Třetina z nich však nevlastní na finálový zápas vstupenku. Fanoušci bez lístku se na stadion nedostanou, pokud ho koupí od překupníků, nebudou na něm mít své osobní údaje.

ČTĚTE TAKÉ: Polemika: Ronaldo, nebo Messi? Kdo je králem fotbalu?

Od úterý do čtvrtečního rána platí přísný zákaz prodeje alkoholu, aby se zamezilo řádění fanoušků. Zákaz však byl porušen ve většině restauračních zařízení. Kvůli rannímu incidentu se navíc italské úřady rozhodly zakázat prodej alkoholu v ulicích přilehlých ke stadionu, letišti i na všech nádražích až do čtvrtečního rána.

Tři fanoušci Barcelony zadrženi, v autě měli zbraně

Velká bezpečnostní opatření před večerním utkáním se nevyhnula ani fanouškům Barcelony. Policie zadržela tři příznivce španělského týmu, když v jejich autě objevila několik zbraní. Od železných tyčí až po oštěp.

Další tři fanoušci byli za převážení nebezpečných předmětů pouze pokutováni. Do centra města přijíždějí další skupinky příznivců Barcelony. Na oba tábory dohlíží i nadále policie, která podle stanice Sky Sport Italia zadržela 8 fanoušků. Již dva anglicky hovořící lidé museli být hospitalizováni, poté co je napadli místní chuligáni. Podle zpráv italských médií dochází i nadále po celém městě k menším potyčkám mezi příznivci Manchesteru a římskými fanoušky.

Foto: Reuters

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ