Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Horváth se zařadil do plejády vrcholových sportovců, kterým se v podnikání daří o mnoho hůře než ve sportu. Původně Horváthova firma Horvi 10 za podivných okolností zkrachovala a zanechala za sebou statisícové dluhy.
Vyplývá to z veřejně dostupných informací v obchodním a insolvenčním rejstříku. Podle nich Pavel Horváth založil v březnu 2015 společnost Horvi 10, s. r. o., odkazující na číslo jeho dresu z doby, kdy hrál za Viktorii Plzeň. Společnost, jejímž byl jediným majitelem, měla zajišťovat "vnitrostátní a mezinárodní autobusovou dopravu na dvou pravidelných linkách Plzeň - Rimavská Sobota a Plzeň - Snina". K cestám na Slovensko si na leasing pořídila tři autobusy.
Jenže sotva Horvi 10 se sídlem v Sušici zahájila činnost, začaly problémy. Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že prakticky okamžitě po svém založení přestala firma plnit své závazky. Například Růženě K., své bývalé zaměstnankyni a účetní, dluží přes 63 tisíc korun za mzdy od června do října 2015.
A dluhy začala kupit i na jiných místech. Ottova tiskárna v Praze nedostala zaplaceno takřka 30 tisíc korun za tisk etiket a samolepek, které předala už na jaře 2015, tedy v samých počátcích provozu firmy.
* Kde všude Horváthova společnost dluží?
* Jaké další nejasnosti firmu provázejí?
* Kteří sportovci po ukončení kariéry v byznysu také neuspěli?
NA TYTO A DALŠÍ OTÁZKY NALEZNETE ODPOVĚDI V AKTUÁLNÍM ČÍSLE ČASOPISU FAKTOR S, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 28. ZÁŘÍ.