Rusové si zastříleli proti San Marinu, Chorvaté porazili Wales

8. 6. 2019 17:52
bez popisku 1157028
bez popisku 1157028

Fotbalisté Ruska rozdrtili v utkání kvalifikace mistrovství Evropy San Marino 9:0 a připsali si nejvyšší vítězství od rozpadu Sovětského svazu. Úřadující vicemistři světa Chorvaté porazili Wales 2:1 a částečně odčinili minulou nečekanou porážku v Maďarsku. Bez ztráty bodu zůstalo i po třetím utkání Severní Irsko, která po obratu zvítězilo 2:1 v Estonsku.

Rusové, čtvrtfinalisté loňského světového šampionátu na domácí půdě, od rozpadu SSSR zvítězili 7:0 v Lichtenštejnsku a v San Marinu, proti němuž si dnes své maximum ještě o dvě branky vylepšili. Hned čtyřikrát se v utkání skupiny I trefil útočník Arťom Dzjuba, který si polepšil na 20 branek v reprezentaci.

Chorvaté potvrdili, že jsou doma prakticky neporazitelní. Naposledy před svými fanoušky prohráli v roce 2013 ve světové kvalifikaci s Belgií. Pod čtvrté chorvatské vítězství nad Walesem po sobě se podepsal Ivan Perišič, po jehož střele si nejprve dali hosté v Osijeku vlastní gól a poté přidal druhou branku.

Chorvaté mají ve skupině E stejně bodů i stejné skóre jako Maďarsko, která si zatím drží lepší bilanci ze vzájemných zápasů. V Ázerbájdžánu zvítězilo 3:1 hlavně díky úvodním dvěma brankám Williho Orbana. O tři body zpět jsou Slovensko s Walesem, které mají jedno utkání k dobru.

I v třetím duelu skupiny C vyhrálo Severní Irsko. V Estonsku dlouho prohrávalo, ale pak bleskově otočilo stav. V 77. minutě srovnal Conor Washington a za tři minuty rozhodl Josh Magennis. Severní Irové vedou tabulku, ale zatím nehráli s hlavními favority Německem a Nizozemskem.

Na šampionát v příštím roce postoupí první dva týmy z každé skupiny.

Kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale 2020:

Skupina C:

Estonsko - Severní Irsko 1:2 (1:0)

Branky: 25. Vassiljev - 77. Washington, 80. Magennis.

Skupina E:

Chorvatsko - Wales 2:1 (1:0)

Branky: 17. vlastní Lawrence, 48. Perišič - 77. Brooks.

Ázerbájdžán - Maďarsko 1:3 (0:1)

Branky: 69. Madatov - 18. a 53. Orban, 71. Holman.

Skupina H:

Island - Albánie 1:0 (1:0)

Branka: 22. Gudmundsson.

Moldavsko - Andorra 1:0 (1:0)

Branka: 8. Armas. ČK: 47. Ionita (Moldavsko)

Skupina I:

Rusko - San Marino 9:0 (4:0)

Branky: 31. z pen., 73., 76. a 88. Dzjuba, 77. a 83. Smolov, 25. vlastní Cevoli, 36. Kudrjašov, 41. Anton Mirančuk.

Skupina J:

Arménie - Lichtenštejnsko 3:0 (2:0)

Branky: 2. Kazarjan, 18. Karapetjan, 90.+1 Barsegjan.

Finsko - Bosna a Hercegovina 2:0 (0:0)

Branky: 56. a 68. Pukki.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/Adam Davy

Další čtení

Putin vyhlásil velikonoční příměří. Nabídl třicet hodin namísto třiceti dnů

Zahraničí
20. 4. 2025

Křesťané si dnes připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Domácí
20. 4. 2025

V Luhačovicích bude gastronomický festival Chutě Zlínského kraje

Domácí
20. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ