V Plzni naposledy rozloučí s fotbalistou Čišovským

Sport
3. 7. 2020 10:23
V Plzni se naposledy rozloučí s fotbalistou Čišovským.
V Plzni se naposledy rozloučí s fotbalistou Čišovským.

Poslední rozloučení s bývalým plzeňským fotbalistou Mariánem Čišovským se uskuteční dnes odpoledne ve Velké obřadní síni na Ústředním hřbitově v Plzni. Smuteční obřad začne v 15.30 a bude veřejný.

Dvojnásobný vítěz české ligy Čišovský zemřel v neděli ve věku 40 let. S Plzní se dvakrát představil v základní skupině Ligy mistrů, poslední soutěžní zápas odehrál v březnu 2014.

Někdejší slovenský reprezentant poté bojoval s nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofickou laterální sklerózou). Ta způsobuje degeneraci a ztrátu buněk centrální nervové soustavy, mozek tudíž není schopen ovládat většinu svalů a pacient je paralyzován.

Vedení Viktorie požádalo fanoušky, aby respektovali omezenou kapacitu obřadní síně. "Všem, kteří Mariánovi věnují tichou vzpomínku, děkujeme," uvedl plzeňský klub.

Autor: ČTK Foto: , Facebook/Marián Číšovský

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ