Fotbalová charita
Barcelona trestá hráče za nedochvilnost. Messi je "svatoušek"
27.03.2016 06:00 Původní zpráva
I fotbalisté Barcelony jsou jen lidé. A jako u jiných profesí se najdou tací, kteří chodí do "práce" pozdě. Katalánský velkoklub se s nimi ovšem nemazlí a důsledně je již delší čas pokutuje. Teď, po nějaké době, se dokonce dostal tento seznam hříšníků na veřejnost. Kdo je ve hvězdné sestavě tím, kdo chodí pozdě? A má naopak někdo nálepku "vzorňáka"?
Podle španělského deníku Sport má v probíhajícím ročníku nejtučnější účet za pozdní příchody na tréninky a zápasy Gerard Pique, který dluží díky své nedochvilnosti už 6200 euro. Daleko za ním je na druhém místě brazilský teenager Neymar s několikanásobně menší sumou, která čítá jen něco kolem 1200 euro. Třetím v pořadí je Adriano s rovným tisícem euro.
Systém, jenž za svého působení v roce 2010 zavedl současný manažer Bayernu Mnichov Pep Guardiola, také podrobně popsal dlouholetý delegát Carles Naval v rozhovoru pro místní rádio. "Příchod byť jen o minutu později je sankcionován 200 eury, na zápas jde o dvojnásobnou částku. Suma se zdvojnásobí i při opakovaném provinění a další prohřešky se nadále násobí," uvedl Naval, který je v klubu přes třicet let a jeho prostředí důvěrně zná.
Dokument, který zveřejnil španělský deník, pak ještě tyto informace upřesňuje. Kouč Barcelony Luis Enrique totiž navíc vyžaduje po svých svěřencích, aby na tréninku byli o hodinu dříve, jinak je zle. A podle pokut se dá usuzovat, že trestání bere vážně. Je také zajímavé pohlédnout na opačný konec seznamu. Úplně vzorní jsou například Lionel Messi, Luis Suaréz. Javier Masherano a Andres Iniesta.
Do Messiho a Iniesty se také kvůli tomu navezl ve své autobiografii "Já, Zlatan" hvězdný kanonýr Ibrahimovič, který s nimi sdílel v letech 2009-2011 jednu kabinu. "Jsou to jsou školáci, kteří vždy trenéra uposlechnou na slovo," uvedl. Možná i proto se švédská superstar po dvou letech pakovala zpět do Itálie. Do kabiny Barcelony totiž nikdy pořádně nezapadla. "Bylo tam na mě příliš ticho," svěřil se o pár let čtenářům své knihy. "Oni ho vždycky poslechli bez námitek a já nemohl být sám sebou," dodal.
Každoročně se vybere za nedochvilnost v Barceloně částka pohybující se kolem deseti tisíc euro, o níž se následně rozhoduje, na jakou charitu se pošle.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.